Щоб зрозуміти, які саме зубні імпланти вам підійдуть, важливо довіритись вашому лікарю. І, звичайно, дізнатись якомога більше в процесі консультації, перед початком лікування. На головні питання щодо імплантації відповість наша стаття.
Імпланти необхідні для відновлення втрачених зубів. Це надміцні конструкції, що інтегруються в кістку щелепи і тримаються на штучних коренях. Зубні імпланти є безпечними, довговічними та гіпоалергенними, а головне – дозволяють повернути красиву посмішку, виправити складні дефекти щелепи та відновити жувальну функцію навіть у випадку повної адентії – відсутності всіх зубів у ряді.
Чи правда, що імпланти зростаються з людською кісткою?
Правда. Імпланти проходять повну остеоінтеграцію – тобто, зростаються зі тканиною щелепи. Результатом є надійна фіксація імпланта, що імітує справжній корінь за всіма характеристиками. До того ж, структура деяких моделей є не лише біоінертною та нетоксичною, а й пористою, що гарантує пришвидшену остеоінтеграцію.
Із чого ж виготовляються імпланти?
- Із титану – міцного інертного металу, який гарантує мінімум ризику відторгнення чи появи алергії.
- Зі сплавів титана з алюмінієм та ванадієм, що сповільнюють приживлення, але є не менш міцними, ніж титанові імпланти.
- Із титан-цирконієвого сплаву – найбільш сучасного технологічного матеріалу, що не поступається за характеристиками чистому титану, і навіть перевищує його за міцністю. Завдяки цьому імпланти служать роками, і навіть десятиріччями. Недоліком такого імпланта є висока ціна, але її можна вважати довгостроковою інвестицією у власне здоров’я.
Імплантат і зубна коронка з’єднуються абатментом – сполучним складом, що також легко сприймається організмом і не вступає в жодні реакції зі тканинами ротової порожнини.
Що ж до коронок – вони виготовляються з різних матеріалів, і ваш лікар порекомендує найкращі варіанти для вашого індивідуального клінічного випадку.
Види імплантів за способом встановлення
Залежно від конструкції та місця розташування імпланта, вони бувають внутрішньокістковими та позакістковими.
Внутрішньокісткові – чудово фіксуються, рівномірно розподіляють навантаження, легко остеоінтегруються.
Позакісткові фіксуються на яснах чи надкісниці, а не в самій щелепі:
- Внутрішньослизові – фіксуються в яснах, за умови товщини слизової оболонки не менше 2 мл.
- Субперіостальні – фіксуються в надкісниці та використовуються за вираженого спаду кісної тканини.
- Стабілізаційні – додатково фіксують живий зуб.
Критерії вибору імпланта
Після детального огляду, рентгенографії та збору анамнезу ваш стоматолог зможе запропонувати той вид штучного кореня, який найкраще підходить у вашому випадку. За якими критеріями він буде визначатися з імплантом?
- За показником приживлення: на цей критерій буде звернена особлива увага за схильності до алергії, системних чи хронічних захворювань та неідеального стану кісткової тканини.
- За відповідністю до вашого клінічного випадку: різні системи вирішують конкретні проблеми. Наприклад, деякі імпланти не потребують проведення кісткової пластики та готові до навантажень.
- Оптимальні характеристики імпланта щодо збереження рівня крайової кістки. Так, в області, де імплант буде стикатися зі слизовою оболонкою, з часом відбуватиметься природна усадка тканин, тому варто брати до уваги цей фактор і необхідність корекції.
Плануючи відновити втрачені зуби, перш за все варто обрати фахового стоматолога та респектабельну клініку. Технології, що використовуються в стоматології Осадчого, створені для отримання найкращого результату. А досвідчені фахівці стоматології підберуть імплант, що якнайкраще підійде у вашому клінічному випадку, і ви отримаєте детальну консультацію перед розробкою плану лікування. Чи не таким має бути продумане відновлення зубів?