Головна Світ тата Який компресор краще обрати – масляний або безмасляний?

Який компресор краще обрати – масляний або безмасляний?

mamabook
17 Переглядів
насос

компресор медичний

Для живлення пневматичного інструменту можна використовувати компресори різних типів – масляні та безмасляні. Вибір правильного варіанту – не менш важливий момент, аніж розрахунок тиску, продуктивності, робочих витрат повітря, тривалості роботи без зупинок та інших параметрів. Постачальник «УкрПневмоСервіс» пропонує якісне промислове обладнання з доставкою по всій Україні. Ознайомитись з асортиментом ви можете за посиланням https://ukrpneumo.com.ua/bezmaslyani-medychni-kompresory/.

Конструктивне виконання та інші особливості

При виборі ви маєте розуміти принципи дії різних типів механізмів. Вони різняться за наявністю мастила в системі й іншими параметрами. Основні особливості компресорних установок розглянемо далі.

До складу безмасляного компресору повітряного типу входять поршень та циліндр. Вони переміщуються, внаслідок чого стискається повітря. Під час роботи механізму на компоненти чинить вплив сила тертя, це призводить до надмірного нагріву. Саме цьому моделі категорії потрібно експлуатувати з періодичними зупинками.

В системах, які експлуатуються з заправкою мастилом, має використовуватись олія з певним складом. Звертайте увагу на показники в’язкості, набір присадок. До речі, присутність масляних суспензій у повітрі не перешкоджає роботі певних типів пневматичного інструменту, може навіть покращувати її.

Для роботи безмасляних компресорів мастило не потрібно, деталі рухаються в умовах повністю сухої камери.

Переваги рішень:

  • чисте повітря, повна відсутність масляних домішок;
  • мінімальний шум під час роботи (в конструкції є вібропластина);
  • відсутність вібрацій та биття;
  • знижені показники споживання енергії.

Безмасляні моделі компресорів доступні за ціною, незамінні у побуті та у малих компаніях. Проте поверхні, що постійно труться без мастила, досить швидко стираються – це призводить до зниження робочого ресурсу. Продуктивність установок з олійним типом контуру буде вище.

Ремінні чи з прямим приводом масляні компресори можна було б віднести до універсальних, якби не масляні краплі у потоці повітря. Є у приладів й інші недоліки, а саме:

  • висока вартість компресорної олії, потреба в регулярних доливках та замінах;
  • необхідність постійного контролю рівня масла в системі;
  • великі габарити;
  • вартість вища за середню.

Що обрати? Не можна сказати, що один тип кращий за інший – просто кожен варіант має певні особливості, які обов’язково враховувати. В одних умовах експлуатації краще показують себе безмасляні моделі, в інших олійні. Якщо є сумніви щодо вибору, варто проконсультуватись із експертом.

Де використовуються безмасляні моделі

Обладнання, що не змащується маслом під час виконання робіт, ідеально підходить для:

  • підкачки шин;
  • фарбування невеликих поверхонь;
  • продування різних деталей;
  • стоматології та інших медичних закладів;
  • фармацевтичних, харчових, меблевих виробництв.

За умови правильного використання обладнання буде ефективним та надійним, пропрацює тривалий час.

Коли краще обирати масляний компресор

Якщо потрібно, аби обладнання працювало довго та без пауз, подавало максимальні обсяги стисненого повітря, варто зупинятись на масляних моделях. Вони бувають побутовими, професійними або належать до проміжної категорії. Якщо потрібно, аби прилад мав хорошу потужність, зупиняйтесь на професійних або напівпрофесійних моделях. А купити медичний компресор будь-якої категорії на максимально вигідних умовах з доставкою в будь-який регіон України можна у постачальника «УкрПневмоСервіс». Для отримання консультації лишайте запит у зручний для вас спосіб.

Читайте також