Гарне, міцне та здорове волосся не є результатом лише відвідування салону краси. Адже головний догляд виконується саме в домашніх умовах. І від того, чим ви миєте волосся чи які засоби для стайлінгу використовуєте, і залежить кінцевий результат. Також важливе значення мають щоденні звички, вміння безпечно сушити волосся та грамотно захищати його від хлорованої води, ультрафіолету чи морозу. Отже, як в домашніх умовах самостійно можна оздоровити волосся? Які рекомендації можна вважати універсальними та ефективними? Також зверніть увагу на засоби для догляду за волоссям, які гарантовано покращать його стан.
Не ігноруйте кондиціонер
Цей засіб для догляду за волоссям впевнено можна назвати максимально недооціненим. Більшість вважає кондиціонер нічим іншим, як маркетингом. Мовляв, без нього легко можна обійтися і він лише полегшує процес розчісування. Насправді кондиціонер має значно більше важливих функцій і здатен суттєво змінювати вигляд та навіть структуру волосся.
Чому корисно використовувати кондиціонер:
- засіб нейтралізує залишки шампуню та повністю змиває його з волосся;
- надійно захищає від вапнування та накопичення шкідливих домішок у складі води з-під крану;
- допомагає не травмувати волосся під час розчісування;
- прибирає ефект статики та розпушування;
- полегшує процес укладання, робить локони більш слухняними;
- захищає волосся від втрати вологи (дегідратації).
Як правильно підібрати шампунь для волосся
Обирати цей вид засобу слід із урахуванням вашого типу волосся та його стану. Тобто в різні часи та навіть сезони ваше волосся потребує різних видів шампунів. І це слід враховувати, щоразу оцінюючи шкірний покрий голови та проблеми, які турбують вас саме зараз. Ці базові рекомендації допоможуть обрати для себе оптимальний засіб:
- Слід визначити тип волосся: чи це сухе, жирне, нормальне, пошкоджене, фарбоване, тонке, об’ємне. Чи лущиться шкіра голови, чи є свебіж, чи часто ви фарбуєте волосся. Обирайте шампунь з відповідної категорії товарів. Це можуть бути як засоби для догляду, так і лікування.
- Визначте потреби волосся. Що йому необхідне саме зараз? Чи потрібне зволоження, живлення, зміцнення, очищення, захист від сонця, регулювання себуму, стимуляція росту чи регенерація?
- Перевірте склад шампуню. Засоби для щоденного догляду повинні містити м’які очищуючі компоненти, вітамінні комплекси, колаген тощо. Якщо у вас чутлива шкіра, то використовуйте лише шампуні без сульфатів у складі (SLS, SLSA).
Важлива порада. Завжди перевіряйте реакцію волосся на новий шампунь, перш ніж остаточно змінити засіб. Спробуйте його на невеликій ділянці волосся, щоб переконатися, що він не викличе подразнення шкіри або пересушування локонів.
Подбайте про термозахист
Більшість жінок укладає волосся щоденно. Отже, надмірно перегріває локони фенами, плойками, термобігудями. Щоб подбати про здоров’я і міцність волосся, слід обрати термозахист. Це спеціальний засіб, який допомагає знизити шкідливий агресивний вплив високих температур. Ось кілька порад, як правильно його використовувати:
- Термозахист слід наносити лише на чисте волосся. Якщо на локонах залишаться рештки лаку, гелю чи мусу для фіксації, то вони знижують ефект від використання термозахисту.
- Ретельно прочитайте інструкції від виробника та чітко дотримуйтеся їх. Кожен термозахист може мати свої особливості застосування, тому важливо врахувати ці моменти.
- Рівномірно розпиліть термозахист на волосся перед використанням інструментів. Для волосся середньої довжини зазвичай достатньо 4-6 розпилення, але точна кількість може залежати від типу волосся та ступеню нагріву фена, плойки, щипців.
- Рівномірно розподіліть термозахист по всій довжині волосся, особливо на кінчиках. Це допоможе захистити волосся від пошкоджень. Термозахист завжди є ефективною профілактикою від посіченого волосся.
- Почекайте, доки волосся поглине засіб. Це може відбуватися миттєво.А для деяких засобів необхідно масажувати волоосся декілька хвилин. Така інформація вказується виробником на упаковці.
Також завжди використовуйте термічні інструменти з обережністю, щоб захистити волосся від пошкоджень. Не тримайте інструмент більше, ніж потрібно і не нагрівайте його до занадто високої температури. Якщо є можливість, обмежіть нагрів волосся у вихідні дні. Намагайтес сушити його природним способом.