Головна Релакс Як зробити, щоб взуття не натирало?

Як зробити, щоб взуття не натирало?

mamabook
221 Переглядів
лофери

Взуття, яке натирає, це не тільки не зручно, але й загрожує розвитком різних проблем зі стопами. Для запобігання появі мозолів необхідно вибирати взуття за розміром з натуральних матеріалів. Але нерідко проблеми виникають і при носінні якісних туфель.

Джерело belsta.ua

Чому нове взуття натирає ноги?

Нове взуття може натирати в різних місцях: на п’яті, пальцях (частіше страждає мізинець і великий), бічній та верхній частинах стоп. Локалізація мозолів залежить від індивідуальних особливостей будови ступні, конструкції туфель.

Джерело belsta.ua

Чому взуття натирає:

  • неправильно підібраний розмір, модель, повнота, підйом — будь-яке взуття потрібно вибирати з урахуванням анатомічних особливостей стопи;

  • жорсткий, неякісний матеріал, особливо області задника;

  • грубі шви на внутрішній поверхні;

  • сухий, неправильної форми задник;

  • сильно вузька передня частина;

  • різка зміна моделі — перехід від плоскої підошви до каблука чи навпаки;

  • мозолі часто з’являються у спеку через підвищену пітливість стоп, набряклості.

Нерідко натирає нове шкіряне взуття, особливо, якщо ноги сильно набрякають у спеку або до кінця дня. У міру розношування туфлі приймають потрібну форму, неприємні відчуття перестають турбувати.

Якщо вони натирають, ноги сильно набрякають і втомлюються надвечір, дуже важливо підібрати комфортні та м’які моделі. Наприклад, як домашнє взуття Belsta. Український виробник пропонує зручні капці та туфлі не лише для дому, а й для вулиці.

Ось таку модель можна спокійно носити будь-де.

Джерело belsta.ua

Що робити, щоб взуття не натирало?

Натирати може будь-яке взуття: модельні туфлі, кросівки, м’які балетки, сланці, черевики. Існують кілька способів, які допоможуть уникнути появи мозолів при носінні нового взуття. Вибір залежить від виду виробу, матеріалу виготовлення.

Як зробити так, щоб взуття не натирало:

  1. Для взуття з натуральної шкіри є спеціальні піни або спреї, що допомагають швидше розтягнути туфлі. Засіб потрібно нанести на проблемні ділянки, походити у взутті мінімум 2 години. Іноді процедуру доводиться повторювати двічі-тричі. Замість спеціального засобу можна нанести на внутрішню частину взуття склад на основі спирту, рицинова олія, розношувати кілька годин. Спиртові розчини можуть зіпсувати взуття з тонкої чи штучної шкіри.

  2. Вдома носити нову пару на товсту або вологу шкарпетку. Безпечний спосіб для обновки та стоп.

  3. Вироби зі штучної шкіри заповнити вологими газетами, залишити до висихання. Кожзам можна розтягнути феном — нагріти, розносити.

  4. Взуття із замшу можна прогріти над парою, надіти на шкарпетку, походити кілька годин.

  5. Якщо туфлі тиснуть не сильно, за кілька годин до виходу стопи змастити жирним дитячим кремом, дати повністю вбратися. Така проста профілактика допоможе уникнути натертостей.

  6. Відмінний засіб проти натирання — прозорі гелеві подушечки для різних ділянок ступні. Завдяки клейкій основі, їх можна закріпити у будь-якій частині взуття. Уникнути появи мозолів на пальцях допоможе роздільник для пальців із силікону.

  7. Якщо натирає внутрішній грубий шов, по ньому потрібно із зусиллям провести рукояткою ножа.

  8. Причиною натирання може бути підвищена пітливість стоп. У цьому випадку ноги потрібно обробляти тальком, дитячою присипкою, подрібненим порошком магнезії.

Для запобігання появі мозолів при схильності до набряків у спеку краще не носити вузькі туфлі на високих підборах, не розношені кросівки або сандалі. Незручне взуття посилить набряклість, до вечора точно з’являться кров’янисті пухирі. Якщо за дрес-кодом необхідно обов’язково носити елегантні шпильки, потрібно мати на роботі запасні, м’які зручні туфлі, в які можна перевзутися, якщо ніхто не бачить.

Ще один хороший метод запобігання появі мозолів — щодня робити масаж гомілок зі спеціальними засобами, які покращують кровообіг, прибирають набряки.

Як пом’якшити задню частину взуття?

Саме задня частина у новому взутті часто розтирає шкіру до крові. При цьому туфлі можуть бути підібрані за розміром, мозолі з’являються від дуже жорсткого задника.

Джерело belsta.ua

Як розм’якшити задник — поради шевця:

  1. Обробити жорстку частину шматочком воску або мила, повторювати кілька разів на день.

  2. Накрити задник м’якою ганчіркою чи шматочком шкіри, попередньо змастити олією чи кремом взуття. Без зусиль протягом 10 хвилин стукати по заднику молотком. Такий метод не варто застосовувати для іспанських, португальських, італійських та бразильських туфель. Молоток краще брати з мідною чи гумовою ударною частиною, змінною нейлоновою головкою.

  3. Ватний диск змочити перекисом водню, протерти задник зсередини й зовні, одягти товсті шкарпетки, розношувати взуття до висихання.

  4. Верхню частину туфель обернути щільним поліетиленом, задник не закривати, обшпарити його зсередини окропом, змастити гліцерином, розносити. Розпарити задник можна гарячим вологим рушником, який потрібно тримати 10-15 хвилин.

  5. Якщо взуття виготовлене з дорогої шкіри, жорсткий задник досить просто змастити кокосовою, касторовою олією.

Якщо мозоль все ж таки з’явився і лопнув, необхідно якнайшвидше обробити ранку антисептиком або теплою водою. Шкіру довкола відривати не можна. Наклеїти пластир, посидіти 10-15 хвилин без взуття. За відсутності під рукою пластиру зробити прошарок із вологих серветок між шкірою та внутрішньою частиною взуття. Цього вистачить, щоб неквапливо дійти найближчої аптеки.

Найкращий спосіб уникнути натирання — купувати якісне взуття, яке відповідає анатомічним особливостям стопи. Економія може обернутися мозолями, натоптишами, дискомфортом при ходьбі, через неправильний розподіл навантаження на стопи починає хворіти спина, коліна.

Українці добре відгукуються про взуття Belsta. Виробник пропонує різні моделі для дому, роботи, прогулянок, які відрізняються якістю та приємною ціною.

Читайте також