Головна Здоров'я Як заспокоїтись при панічній атаці: ТОП-5 способів

Як заспокоїтись при панічній атаці: ТОП-5 способів

mamabook
87 Переглядів
Депрессия

Депрессия

Через війну з Росією щоденне нервове напруження в середньостатистичного українця значно зросло у порівнянні з довоєнним періодом. Підвищений рівень стресу може викликати різні проблеми, серед яких не рідкість – панічні атаки. Пропонуємо 5 способів, які допоможуть заспокоїтись під час панічної атаки.

Загальні поради для зниження стресу

Як не дивно, найпростіша та найдієвіша порада – зайняти себе чимось, що приносить задоволення. Краще, якщо це буде якесь творче заняття – малювання, в’язання, вишивання, музика – будь-що. Обов’язково приділяйте увагу повноцінному відпочинку. Якісний сон не менше 8 годин – запорука гарного самопочуття.

Якщо в вас є діти, варто також зазначити для себе як заспокоїти дитину під час тривалого стресу. Бо в цьому випадку ви відповідальні не лише за свій стан, а й за психічне здоров’я малечі.

Як заспокоїтись при панічній атаці

Панічна атака – це раптовий епізод сильного (панічного) страху. Людина переживає підвищену тривожність, що може відчуватись як серцевий напад, втрата контролю над собою або відчуття, наче ви вмираєте.

Важливо бути готовим до такої ситуації. МОЗ України рекомендує виконати декілька спеціальних вправ, які допоможуть повернути собі стан рівноваги.

Метелик

Зціпіть великі пальці, щоб долоні створили “пташку” або ж “метелика”. Покладіть руки до грудей та легенько по черзі постукуйте по ключицях. Повторюйте рухи, поки не відчуєте полегшення.

Тапінг

На кінцівках пальців багато нервових закінчень. Саме у взаємодії з ними полягає суть цієї техніки. По черзі натискайте на останню фалангу пальців однієї руки подушечкою великого пальця іншої. Через деякий час ви відчуєте полегшення.

руки

Дихальна техніка

Знайдіть очима прямокутний предмет (двері, стіну, шафу тощо). Повільно проводьте лінію очима від одного кута до іншого. Рахуйте кути. На рахунок 1 почніть повільно вдихати носом. Пройдіть всі 4 кути. Знову на рахунок 1 почніть видихати.

Безпечне місце

Тут вам необхідно заплющити очі. Уявіть комфортне та безпечне місце, яке вам добре знайоме. Детально намалюйте його в голові. Важливо – ця вправа підходить лише для ситуацій, коли ви знаходитесь у відносній безпеці, адже потрібно заплющувати очі.

дихання

Розслабляюче дихання

Ще одна дихальна техніка для заспокоєння. Затисніть праву ніздрю пальцем правої руки. Зробіть повільний вдих-видих. Так само вчиніть з лівою ніздрею. Повторіть 15-20 разів і відчуєте полегшення.

Кожній людині важливо слідкувати за своїм ментальним здоров’ям, адже через постійний стрес є ризик розвитку психічних захворювань, в тому числі депресії.

Читайте також