Головна Школярі Як виховати відмінника: правильний сніданок для школярів

Як виховати відмінника: правильний сніданок для школярів

mamabook
265 Переглядів

ТОП-10 завтраков для школьникаЛікарі-дієтологи переконують: аби ваша дитина вчилась в школі на “відмінно” – потрібно сформувати правильне меню. А оскільки саме сніданок є основою раціону, то варто включити в ранкови раціон максимум продуктів для розуму.

А як відомо, два найбільш корисних речовини для стимуляції розумової діяльності – це глюкоза і йод. Але їх потрібно підбирати в складі правильних, корисних продуктів і страв.

Загальновідомо, що шоколад активізує роботу мозку. Тому багато мам помилково дають дітям десерти та солодощі з чашкою чаю, вважаючи, що це і буде легкий, але корисний для школяра сніданок. Але дієтологи б’ють тривогу: серед дітей останнім часом почастішали випадки розвитку цукрового діабету.

Тому глюкозу дитина повинна отримувати з корисними продуктами харчування – овочами та фруктами. По-перше, в чай рекомендується додавати дитині не цукор, а фруктозу або ж мед. По-друге, сніданок можна почати з корисного омлету і овочевого салату, а в школу дати з собою фрукти.

Безпечними для малюка цукровмісних продуктів є: виноград, яблука, груша, смородина, диня, абрикоси і курага, картопля. Найкраще поєднати ці інгредієнти з молокопродуктами і приготувати дитині, наприклад, сирники з фруктовою начинкою, фруктовий салат, налисники з фруктами, оладки з медом.

Йод – ще один важливий компонент в раціоні потенційних відмінників. Але лікарі попереджають, що дитячий організм повинен отримувати йод виключно з продуктів харчування. Ні в якому разі не давайте дитині йодовані комплекси у вигляді таблеток або крапель. Зростаючому організму потрібно навчитися самостійно отримувати йод, а препарати будуть йому тільки на шкоду.

Найпростіший джерело йоду – це йодована сіль. Візьміть за правило купувати тільки її. Також корисним сніданком буде багата на йод риба. Рибне філе разом з легким гарніром або кашкою потрібно давати дитині не менше трьох разів на тиждень. Крім сніданків, йодовмісні продукти треба давати дитині якомога частіше.

Рибу вибирайте різних видів і готуйте якомога більше різноманітних рибних блюд – уха, тушкована риба, філе, рибні котлети. Ні в якому разі не зараховуєте рибні консерви до списку корисних продуктів – дитині вони не рекомендуються.

Іноді можна додавати в невеликій кількості в дитячий раціон морепродукти, які також містять йод. Але стежте, як дитина переносить таку їжу, тому як морепродукти часто стають причиною розладів і харчової алергії у дітей.

ручка учитель, товар, товариНа фото: подарункові ручки з написом для вчителів (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також