Головна Світ мами Як стати найкращим другом для своєї дитини?

Як стати найкращим другом для своєї дитини?

mamabook
736 Переглядів

Не варто й казати, як важливо побудувати дружні стосунки з власною дитиною. Добре, якщо ви не контролюєте підлітка постійно, не перевіряєте його активність в Інтернеті, повідомлення в телефоні і не намагаєтеся знайти і прочитати щоденник. Але довіра не має бути однобічною. Важливо знати, що в складній ситуації дитина звернеться за допомогою і порадою саме до вас.

Дружба з дитиною-підлітком – і важливо, і складно

На перший погляд, підліток у перехідному віці хоче, щоб «предки» просто залишили його в спокої. Насправді ж психологи вважають, що це – найкращий час для вибудовування нових, дорослих взаємин із власною дитиною. Якщо досі ваші стосунки складалися нормально, то є всі шанси, що так буде і надалі. Але вам доведеться докласти для цього максимум зусиль.

Запам’ятайте кілька правил:
  • Щирий інтерес до життя дитини – це важливо. Але це не мають бути нескінченні розпитування, більше схожі на допит. І не запитання в стилі «Як пройшов день?». Запитуйте про те, про що вашій дитині буде цікаво розповісти.
  • Проявляйте повагу, спілкуйтеся з дитиною як із дорослою, без сюсюкання, але і без нескінченних повчань. Спробуйте поставити себе на місце дитини і подумати, наскільки приємним і адекватним є спілкування з вашого боку.
  • Не порівнюйте свою дитину з іншими. Ніколи. І тим більше не вживайте щодо неї негативних епітетів (на кшталт: неук, невдаха, розмазня). У цьому віці дитині дуже важливо схвалення, ваше зокрема, тому іноді можна і перехвалити.

Зблизитись допоможуть сімейні дні

Виїзд на природу всією сім’єю, на пікнік або на вихідні – прекрасна можливість відпочити й цікаво провести час. Однак подумайте заздалегідь про те, щоб підлітку теж було з вами цікаво. Може, замість екскурсії, варто сходити в кіно? А замість огляду середньовічного замку покататися на водному мотоциклі або банані?

Слід час від часу поступатися проханню дитини взяти з собою друга або подругу, якщо, звісно, для вас це не є великим дискомфортом, інакше спроби «подружитися» виглядатимуть фальшиво, і відпочинок буде зіпсовано.

Необов’язково кудись далеко виїжджати, щоб побути разом із підлітком. Батько може взяти сина до спортзалу (якщо готовий обійтися без повчань і зауважень). А мама з донькою отримають задоволення від спільного шопінгу. Якщо погода не сприяє прогулянкам, ви можете розташуватися на дивані з ноутом чи смартфоном і вибрати все необхідне в онлайн-каталозі Kasta.

Дочка зрадіє, якщо ви допоможете їй вибрати:

Якщо дитина довіряє вашій думці, якщо їй комфортно поруч із вами і їй не хочеться втекти і зачинитися у себе в кімнаті, отже, ви знайшли до неї підхід, і для вас двох починається новий, дуже цікавий період життя.

Читайте також