Головна Релакс Як швидко навчитися кататись на роликах

Як швидко навчитися кататись на роликах

mamabook
225 Переглядів
ролики

ролики

Катання на роликах – корисний спосіб провести дозвілля. Ролики дають якісне навантаження на різні групи м’язів. Окрім ефективного тренування ніг, вдається зміцнити кор, покращити поставу та підвищити свій рівень витривалості. Доведено, що ролики з раннього віку впливають на вестибулярний апарат. Діти, які часто катаються на ковзанах, не мають проблем із стійкістю в різних видах транспорту. На сайті roliki-extrim.com.ua магазину можна підібрати якісні ролики для різних вікових груп. Дізнайтеся, із чого слід розпочинати новачкам?

Правильні ковзани

Розпочніть із вибору пари роликів, які забезпечать надійну підтримку гомілки. Це допоможе швидко навчитися стояти та маневрувати із роликами на ногах. Гарний варіант для початківців – фріскейт. Це універсальні моделі, на яких можна практикувати відразу декілька стилів катання.

А от від хокейних роликів початківцям краще відмовитися, оскільки чоботи не завжди забезпечують достатню підтримку гомілкам. У таких ковзанів використовуються колеса різного діаметру (рокеринг). Це дозволяє швидко заходити в різкі повороти, але вимагають від ролера певних навичок – гарної координації та впевненої манери катання.

Знайдіть роликові ковзани, які мають високі чобітки із ремінцем на щиколотці або пряжкою для надійної фіксації, аби уникнути травм та вивихів. Обирайте пару чітко про розміру взуття у відповідності з рекомендаціями конкретного виробника.

роллики

Базове екіпірування

На перших етапах падіння неминучі. Аби мінімізувати ризик травм, подбайте про надійний захист і правильний одяг. Новачкам слід використовувати обо’язково:

  • шолом;
  • наколінники;
  • захист для ліктів;
  • перчатки.

Одяг повинен бути вільним – такий, аби не сковував рухи. Не варто розпочинати кататися у шортах. Краще, аби ноги були максимально захищені. Джинси – також не найкращий варіант, бо не дають повну свободу дії. Обирайте спортивні штани чи легінси.

З чого розпочати навчання?

Оптимальний варіант – піти на тренувальний майданчик і взяти декілька уроків у досвідченого інструктора. За 2-3 відвідування можна освоїти ази катання та відпрацювати правильну техніку. Це важливо, аби уникнути помилок та відразу ж швидко освоїти принципи поворотів, гальмування різними способами, утримання балансу.

Якщо немає можливості позайматися з інструктором, то перегляньте відеуроки. Розпочинайте освоювати ковзани лише в підтримці друзів, рідних. Це гарантія безпеки. До того ж, зі сторони завжди краще видно помилки новачка.

ролики

Як утримувати рівновагу?

Правильна стійка ролера – це базовий навик катання. У ній найлегше тримати рівновагу. У вдало підібраних роликах дуже легко освоїти цю техніку. Що потрібно зробити:

  • трохи зігнути ноги в колінах;
  • злегка нахилити корпус вперед;
  • трохи зігнути руки в ліктях та виставити перед собою;
  • висунути одну ногу вперед на довжину роликів.

Потренуйтеся в такому положенні стояти, нахилятися, переносити вагу тіла на внутрішні та зовнішні ребра роликів, натискати на гальмо. Як тільки ви навчитеся тримати рівновагу стоячи, зробіть декілька коротких кроків на ковзанах. Якщо у вас вийте утримати баланс, спробуйте повільно проїхати. Перенесіть вагу тіла на одну ногу та відштовхніться другою. Не бійтеся падати – екіпірування захистить від серйозних травм. Також тренуйтеся падати правильно: не з вигинанням корпусу назад, а з приземленням на руки вперед.

Читайте також