Головна Здоров'я Як правильно зробити очисну клізму

Як правильно зробити очисну клізму

mamabook
4686 Переглядів
сіль

сільКлізма – ефективний та безпечний спосіб лікування. Попри упереджене ставлення до цьго методу, він має безліч показань для застосування. Важко знайти настільки ж дієвий спосіб оздоровлення. Наш сайт Mamabook розповість, як правильно в домашніх умовах підготуватися до процедури очищення.

У яких випадках роблять клізму:

  • При сильній інтоксикації організму.
  • Профілактичний спосіб виведення шлаків, токсинів.
  • Початок захворювання (грип, ГРЗ).
  • Кишкова інфекція.
  • Хронічні запори, калове каміння.
  • Метеоризма з больовими синдромами.
  • Підвищена температура тіла.
  • Як спосіб розпочати та закінчити лікувальне голодування.

Що необхідно для проведення процедури

  • Зручна клізма-мішок.
  • Тепла вода для клізми.
  • Тепла питна вода (або незагована мінеральна).
  • Морська сіль.
  • Склянка.
  • Сода.
  • Вазелін.

Як зробити клізму

Крок 1. Підберіть максимально зручну клізму. Найкращий варіант – це чаща Есмарха. Це клізма у вигляді прозорого мішку, в якій дозовано набирається вода. Є ній є зручна кришка-пробка, нетравматична трубка-шланг. Чашу легко підвішувати на висоті, вона легко миється, багаторазово використовується.

клізма

Крок 2. У склянці змішайте 1,5 ч.ложки соди + 2 ч.ложки морської солі. Розмішайте, аби повністю розчинити сіль із содою. На клімзі є фіксатор – перекрийте його, аби рідина не виливалася. Вилийте розчин зі склянки в клізму, доберіть ще води, аби в клізмі був об’єм 1750-2000 мл (це 1,75-2 л).

Якою повинна бути температура води? Холодна викликає сильні спазми та різкий біль, гаряча вода провокує опіки слизової кишечнику. Температура води повинна відповідати температурі нашого тіла – 36-38 градусів. Воду можна замірити кухонним термометром, а можна просто крапнути собі на шкіру руки. Якщо вода для вас комфортна, то сміливо набирайте клізму.

Крок 3. На підлогу постеліть рушник, ляжте на спину. Насадку клізми та анус змастіть вазеліном, аби не травмувати слизову. Повільно введіть трубку на 12-15 см.

Крок 4. Відкрийте кран-фіксатор, аби вода почала надходити до кишечника. Відчуття будуть неприємні, часто больові. Ви можете перекривати краник, трішки полежати, помасажувати живіт і продовжити набирати воду. Інколи достатньо ще на 2 см просунути далі шланг, аби больові відчуття пройшли. Піднімати чашу радять на висоту 1 метра, але тоді вода буде надходити дуже швидко. Це боляче і ви не зможете довго терпіти позиви на дефекацію. Тримайте клізму в лівій руці, піднятою вгорі над собою. Правою рукою можна притримувати трубку, аби контролювати, чи не випадає вона.

 

Крок 5. Коли вода повністю вийде з чаші, знову закрийте трубку краником. Вийміть трубку з кишечнику, спробуйте полежати хоча б декілька хвилин. Після цього можна сісти на унітаз для дефекації. Підніматися слід не прямо, а через бік – так вам не буде боляче в животі.

Крок 6. Не поспішайте ставати з унітазу. Процес дефекації буде поетапним, рідина й кал будуть виходити не менше 10 хвилин. Важливо не тужитися – процес повинен проходити природньо.

Крок 7. Відразу після клізми слід випити склянку дуже теплої води або теплої мінералки. Це важливо для відновлення рівня електролітів та рідини в організмі.

3 клізми поспіль

Ефективне очищення – це багаторазовий процес. Якщо ви хочете отримати якісний лікувальний ефект, вам потрібно зробити 3 клізми поспіль по 1,75-2 л. Тож після першої склянки води вас знову чекає клізма – далі повторна дефекація – склянка води – клізма – дефекація – третя склянка води.

Після очищення вам потрібно 30-60 хвилин побути в спокої. Посидіть чи полежіть, не поспішайте виконувати фізичні навантаження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як чистити кишечник насінням льону

плашка

Читайте також