Далеко не всі малюки з першого разу погоджуються приймати харчування з пляшечки. Але часто в мами просто немає вибору.
Якщо ви скористуєтеся порадами від нашого сайту Mamabook, то перехід буде спокійний і швидким – як для малюка, так і батьків. Тепер ви вільно зможете давати малюку не лише молоко чи суміші, але й трав’яні збори, воду.
Чому малюк відмовляється від пляшечки?
Ситуація, коли грудничку не подобається пити з пляшечки, абсолютно нормальна. Адже його природним раціоном є грудне молоко, а засобом годування – материнські груди. Тож дитина завжди тягнеться до грудей, рефлекторно відмовляючись від пляшки. Але які ще причини можуть стати причиною відмови:
Малюк не голодний
Це банальна причина, але нерідко батьки не заважають на цей факт.
Дитині не подобається рідина в пляшці
Штучні суміші мають свій специфічний присмак – і потрібен час, аби дитина адаптувалася до нової їжі. Тому важливими є дві поради. По-перше, спробуйте привчати до пляшечки з грудним молоком – і лише потім поступово наливати суміші. По-друге, при переході на штучне вигодовування придбайте відразу суміші кількох виробників. І подивіться, які з них захоче їсти малюк.
Холодна чи гаряча рідина
Комфортна їжа для малюка повинна відповідати температурі людського тіла. Крапніть суміш з пляшечки собі на шкіру. Ви відразу зрозумієте, холодне чи занадто тепле молоко/напій пропонуєте дитині.
Невдала соска
У різних сосок різні діаметри отвору. З одних рідина надходить дуже швидко, з інших, навпаки, дитині доводиться прикладати багато зусиль, аби почати їсти. Також малюку може не подобатися сама форма соски. Тож для переходу на штучне вигодовування варто обрати декілька різних насадок чи різних пляшечок.
Некомфортна поза
Малюк може вередувати, якщо йому незручно під час вигодовування. Спробуйте різні пози – і лежачи, і напівсидячи. Визначіть, коли малюк погоджується їсти.
Імітація грудного годування
Дитину можна обдурити, якщо повторювати процес годування грудьми. Тримайте малюка в такій же позі, як ви тримали під час годування грудьми. Можна навіть покласти під груди пляшечку і тримати соску на рівні своїх сосків. Також зручно розмістити малюка на колінах і, притримуючи його однією рукою, вигодовувати з пляшки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таблиця: скільки грудного молока повинен з’їдати малюк