Головна Релакс Як провести свята без алкоголю

Як провести свята без алкоголю

mamabook
77 Переглядів
стрес

стрес

Свята – важкий час для багатьох людей, але вони можуть бути особливо складними, коли ви боретеся з алкозалежністю. Коментарі, традиції та навіть пісні, які ми чуємо під час свят, наголошують ту роль, яку алкоголь відіграє у свята. У поєднанні з депресією, фінансовим стресом та важкими чи натягнутими стосунками з родиною, ці ситуації можуть зробити свята важким часом для відмови від спиртного.

Плануйте заздалегідь

Тверезість — це шлях, який ми проходимо день за днем. Але здорові та тверезі свята та вихідні залежать від наявності плану на ці дні.

Плануйте кожні свята. Проводьте більшу частину часу з друзями та родиною. Враховуйте дні, коли може знадобитися додаткова підтримка, наприклад, на Різдво або напередодні Нового року. Якщо ж для вас надто складно відмовитись на свята від спиртного, пам’ятайте, що у реабілітаційному центрі є послуги кодування від алкоголізму у Вінниці.

Створюйте нові традиції

Частиною веселощів на святах є створення нових традицій, які підходять вам і вашій родині. Таким чином, в той час, як минулі свята могли включати вечори за столом зі спиртними, це не повинно бути вашою традицією.

Знайдіть нові способи святкування, які не пов’язані з алкоголем, наприклад:

  • Святковий кіномарафон.

  • Віртуальна ігрова ніч – зберіть групу для щотижневих святкових вікторин через Zoom.

  • День піклування про себе (бані, сауни, солярії, косметичні кабінети, масаж, ароматерапія тощо).

  • Огляд визначних пам’яток.

спа

Визначте свою систему підтримки

Не чекайте Різдва чи Великодня, щоб зрозуміти, як справлятиметеся з тригерами святкового сезону. Почніть планувати зараз. Знайдіть реабілітаційний центр, у якому працює кваліфікований нарколог Вінниці, та виділіть у своєму календарі час для відвідувань закладу.

Ці зустрічі корисні, але у вас також має бути кілька людей, з якими можете поговорити поза цими зустрічами. Це ті люди, до яких можна звернутися, коли ситуація стане стресовою. Складіть список із п’яти осіб, яким ви можете зателефонувати — друзі, сім’я, колеги по роботі — і завжди тримайте їхні імена та контактну інформацію при собі.

Зрештою, не бійтеся просити допомоги у всіх навколо вас. Дайте зрозуміти, що ваша тверезість є пріоритетом і що певні ситуації чи теми можуть не сприяти вашому одужанню. Люди у вашому житті, які можуть поважати ці межі, — це ті, хто справді підтримує ваше здоров’я та тверезість.

Команда лікувального центру Платформа Тверезості готова допомогти не лише напередодні свят, а й завжди. Приєднуйтесь до нас, щоб спілкуватися з іншими та обговорювати поради щодо запобігання рецидивам.

Читайте також