Головна Релакс Як правильно зберігати яйця в холодильнику: скільки днів, чи потрібно мити

Як правильно зберігати яйця в холодильнику: скільки днів, чи потрібно мити

mamabook
21 Переглядів
яйця

яйця

Курячі яйця – найпопулярніший продукт харчування. Важливо знати, у яких умовах та як довго їх можна зберігати. І як впливає на термін придатності яєць різний температурний режим. Наш сайт Mamabook дає рекомендації господиням.

Правила зберігання в холодильнику

Для початку слід розібратися, де в холодильнику оптимальне місце для яєць. Чимало людей ставлять їх у пластикові чи картонні лотки на полиці дверцят. Цього робити категорично не рекомендується. Ця зона постійно під температурними перепадами. За статистикою, температура у цій зоні на 6-8 °C вища, ніж у глибині холодильника. Такий режим неприйнятний для зберігання яєць. Найбільш вдале місце – це нижня поличка, де зберігаються овочі, фрукти, зелень.

Що псує яйця?

  • Яєчна шкарлупа має пористу поверхню, тому швидко поглинає різні запахи від інших продуктів. Це прискорює псування самих яєць.
  • Зберігання у відкритому вигляді також знижує термін придатності. Використовуйте яєчні лотки або харчові контейнери з кришками.
  • Через підвищену вологість прискорюється псування продукту.

холодильник

Скільки часу зберігати сирі яйця в холоді?

При дотриманні умов, які були описані вище, термін придатності продукту складає 25-30 днів. До речі, у деяких випадках доводиться зберігати продукт без шкарлупи – у сирому, проте в очищеному вигляді. Наприклад, якщо при транспортуванні більшість яєць тріснули. Термін зберігання такого продукту – максимум 2 дні!

Чи мити яйця?

Багато господинь із метою захисту від сальмонельозу миють яйця в мильному розчині та складають у холодильник. Цього робити не можна. Захисні властивості шкаралупи знижуються, тому продукт швидко псується. Краще мийте яйця безпосередньо перед вживанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найпоширеніші жіночі захворювання

плашка

Читайте також