Головна Релакс Сходи з художньою ковкою: переваги та ідеї оформлення

Сходи з художньою ковкою: переваги та ідеї оформлення

mamabook
153 Переглядів
сходи

сходи

Сходи з кованими елементами завжди виглядають оригінально. У залежності від стилістичного рішення, ви можете підібрати як вишукані гнуті елементи художньої ковки, так і мінімалістичні варіанти. Художня ковка залишається одним із головних декоративних варіантів оформлення сходів у заміському будинку чи навіть квартирі. Ковані перила – це акцент на красі та респектабельності інтер’єру. На сайті https://artdeco.ua/ua ви можете замовити виготовлення сходів чи інших кованих елементів. Які дизайн-рішення будуть виглядати елегантно та презентабельно?

Вензель

Це дуже популярний орнамент, який складається з численних сплетених ліній. Вензель традиційно використовується в класичних інтер’єрах, також підходить для сходів, стилізованих під старовину. Аби підкреслити ці орнаменти, вензель часто виділяють у кованих перилах іншим кольором. Зазвичай білим чи золотим.

Меандр

Цей орнамент походить із Греції. Якщо подивитися фото меандрів, то візерунок має чітку геометричну форму. Це ламана лінія, що повторюється. Меандр доречний у традиційному класичному стилі, а також у більш помпезних варіантах – це ампір, арт-декор. Меандр часто використовуються як окантовку по верхній лінії перил. Найефектніше виглядає меандр, що пофарбований бронзою чи золотом.

Рослинні узори

Вони використовуються в багатьох стилях інтер’єру. Приміром, бароко активно використовує балюстради з кованим листям. Інтер’єри, які базуються на простоті селянського стилю, використовують ковку з трояндами. Це сходи в стилі кантрі чи Прованс. Кована квіткова тематика гарно поєднується з перилами з натурального дерева.

сходи

Завитки

Найпростіший, але й дуже гарний елемент художньої ковки. Численні загнуті деталі виглядають лаконічно, тому пасують практично до кожного інтер’єру. Завитки менше використовують для прямих маршових сходів. Вони більш органічно узгоджуються з гвинтовими кованими сходами. Акуратні завитки невеликих розмірів часто використовують для декорування дерев’яних будинків. Поєднання кованих елементів і натурального дерева в інтер’єрі – ось головний принцип стилю ф’южн.

Фамільна геральдика

Сталеві сходи з фамільною геральдикою – це можливість персоналізувати інтер’єр. Сьогодні дуже популярно замовляти виготовлення перил із ініціалами господарів будинку. Деякі сім’ї навіть замовляють розроблення фамільного герба, який штампується на кованій огорожі. Геральдику часто доповнюють листя, бутони. Аби підкреслити розкіш такого проекту, використовується складна техніка пофарбування – патинування. Тобто металеву поверхню навмисно стилістично зістарюють.

Читайте також