Домашній махровий текстиль, без перебільшення, є базовим та найпопулярнішим. Важко знайти більш практичні та комфортні на дотик рушники, ковдри, які ще й витримували б численні цикли прання та сушки. Махрова тканина гарно піддається відбілюванню. Завдяки міцному волокну полотно з махри дійсно служить роками. Але при неправильній експлуатації з часом може змінитися колір виробу, махра стає більш жорсткою. Уникнути таких неприємностей допоможе правильний догляд.
Підібрати якісний домашній текстиль, зокрема й махрові рушники ви можете на сайті https://sweet-home.salon/ua/. Ми ж підкажемо, як продовжити термін служби виробів із махри.
Правила прання махрових рушників
Одне з головних запитань, яке хвилює кожну господиню – це «Як прати махрові рушники, аби вони залишалися м’якими?»
Ось 6 факторів, які призводять до огрубіння махрового ворсу:
- Використання для прання (як ручного, так і машинного) пральних порошків. Кристали осідають на махрові петлі й з кожним новим циклом призводять до сухості й огрубіння виробів. Додатково махра ще й втрачає свій об’єм, збивається в грубе полотно. Тому прати махрові рушники, халати слід лише рідким засобом – гелем для прання.
- Прання в піні. Чимало сучасних моделей пральних машин передбачають режими, які дозволяють суттєво економити на кількості води, що використовується. Це доречно для багатьох видів одягу, але у випадку з махровими рушниками потрібно обирати інші режими – ті, які повністю змочують рушники.
- Агресивна сушка. Будь-які спроби прискорити процес висихання рушника призводять до його огрубіння. Тому не можна сушити махру на радіаторі.
- Метод прасування. Зберегти м’якість рушника допоможе лише випрасовування парою.
- Жорстка вода призводить до огрубіння махри. Мешканці великих міст завжди зіштовхуються з проблемою жорсткої та неякісної води. Тому періть рушники, додаючи у воду спеціальні засоби для пом’якшення – кондиціонер або ополіскувач на силіконовій основі.
- Сильне викручування. Пральна машинка дозволяє підбирати інтенсивність викручування речей. Завжди виставляйте найслабші режими – інакше махра швидко загрубішає.
Ще декілька важливих підказок
Для збору брудних речей варто поставити не один великий, а два середніх кошики. Рекомендується складати всі банні рушники окремо – інакше вони швидко поглинуть бруд і запах від сусідніх речей. У такому випадку вам доведеться прати на більш жорстких режимах.
Якщо машинка дозволяє, то вмикайте режим попереднього замочування речей. Це не лише не нашкодить стану рушників, постілі, але й дозволить зекономити на засобах для прання. Просте замочування в звичайній воді хоча б на 20 хвилин дає можливість використовувати на 40% менше гелю для прання.
Не хочете використовувати синтетичні кондиціонери та ополіскувачі? Знизити жорсткість води допоможуть натуральні засоби. Складаючи рушники в барабан, посипте між ними 2 ст.ложки соди. Або можна залити в контейнер машинки суміш із соди та оцту (1 ст.ложка + 2 ст.ложкт). Аби в рушників з’явився приємний запах, на стадії полоскання додайте в контейнер 100 мл води + 10 крапель будь-якої ефірної олії.