Головна Здоров'я Як правильно підрахувати калорійність їжі та навіщо це робити?

Як правильно підрахувати калорійність їжі та навіщо це робити?

mamabook
107 Переглядів
омлет

овсяноблинВільний доступ до їжі провокує сучасну людину до переїдання. Смачні продукти, напої оточують нас скрізь: супермаркети завжди поруч, кафе та ресторани, вуличні кав’ярні та можливість замовляти доставку обідів в офіс. При такому різноманітті дуже важко контролювати свій раціон. І якщо поєднати це з гіподинамією, то отримаємо зайву вагу, діагностовані хронічні захворювання відносно в ранньому віці. На сайті https://topchuk.com/ ви можете ознайомитися із ефективними вправами для підтримання оптимальної ваги тіла, дізнатися про базові правила збалансованого харчування та розрахувати калорійність своїх звичних порцій.

Яка добова норма калорій

Цей показник відрізняється у залежності від віку, статі, а також рівня фізичної активності людини. Проте інсують базові показники, на які варто орієнтуватися:

  • для жінок із помірною фізичною активністю рекомендовано формувати денне меню на 2000-2200 ккал;
  • чоловікам із помірною фізичною активністю необхідно 2500-2700 ккал щодня;
  • жінкам-спортсменкам рекомендується збільшити цей показник до 2700-3000 ккал;
  • чоловікам-спортсменам можна з’їдати від 3000 ккал та більше, враховуючи частоту тренувань.

салат

Що таке калькулятор калорій

Це зручний інструмент, який дозволяє розрахувати кількість калорій, спожиті протягом певного періоду часу. Незамінний помічник для тих, хто хоче вести облік свого харчування та контролювати калорійні витрати для досягнення конкретних фітнес-цілей. Також калькулятор харчування корисний при певних захворюваннях. Наприклад, пов’язаних із метаболічним синдромом. При таких порушеннях, як ожиріння та цукровий діабет, хворим необхідно чітко дотримуватися пониженої калорійності та знижувати вміст простих вуглеводів. На сайті https://topchuk.com/efektyvnyj-kalkulyator-kalorij-instrument-dlya-zdorovogo-harchuvannya/ ви можете користуватися онлайн-калькулятором для щоденного моніторингу свого раціону.

Основні функції калькулятора калорій можуть включати:

  • Розрахунок кількості калорій у їжі. Калькулятор дозволяє вам вибрати продукти чи страви, які ви споживаєте, та розрахувати їхню калорійність.
  • Визначення денного рівня калорій. Калькулятор може допомогти визначити ваш денний рівень калорій, враховуючи ваш стать, вік, вагу, рівень фізичної активності та інші фактори.
  • Вести облік прийому їжі. Ви можете використовувати калькулятор для введення інформації про всі прийоми їжі, а також визначити, чи ви залишаєтеся в межах свого бажаного денного рівня калорій.
  • Врахування фізичної активності. Калькулятор дозволяє враховувати кількість калорій, яка вам рекомендована в залежності від рівня фізнавантаження.

часы

Ще один надійний помічник

У людей, які вперше почила дбати про свій раціон та фізичну активність, виникає логічне запитання. А як правильно моніторити ці дані? Що допоможе визначити прогрес, оцінити ефективність нового меню та тренувань? Для цього вам потрібен інструмент, який буде вираховувати так звану масу тіла. На сайті https://topchuk.com/korysnyj-instrument-dlya-vashogo-zdorovya-kalkulyator-indeksu-masy-tila/ ви можете скористуватися спеціальним онлайн-калькулятором ІМТ.

Що показує індекс маси тіла?

ІМТ – це числовий показник, який використовується для оцінки відповідності ваги тіла людини її зросту. Цей індекс є широко вживаним інструментом для визначення, чи вага є недостатньою, нормальною, зайвою чи вже є ознаки ожиріння. Визначення ІМТ базується на розрахунку по формулі: слід взяти вагу в кілограмах і поділити її на квадрат зросту в метрах. Отримані результати оцінюються за такими показниками:

  • Нижче 18.5. Вказує на недостатню масу тіла (тобто дефіцит ваги).
  • 18.5 – 24.9. Нормальна маса тіла.
  • 25 – 29.9. Це вже надлишкова маса тіла (передожиріння).
  • 30 і вище. Ожиріння.

дієта

Важливо враховувати, що ІМТ має свої обмеження . Він не враховує розподіл жиру та м’язової маси в організмі, а тому не завжди точно відображає внутрішню композицію тіла. Також важливо брати до уваги індивідуальні особливості кожної людини. Наприклад, у спортсменів з великою м’язовою масою ІМТ може бути високим, але це не обов’язково свідчить про надмірну вагу чи ожиріння. Адже високий коефіцієнт формує великий об’єм м’язової тканини.

Читайте також