Головна Здоров'я Як правильно підготуватися до здачі аналізу крові

Як правильно підготуватися до здачі аналізу крові

mamabook
104 Переглядів
аналізи

аналізи

Інтерпретація аналізів залежить від того, чи правильно пацієнт готувався до діагностики. Будь-які порушення обов’язково призведуть до неінформативності результатів. І це вкрай важливо, адже лікар візьме цю похибку за основу та призначить відповідну терапію. Хоча насправді пацієнт лише неправильно здавав аналізи, тож і не зміг отримати повну картину свого стану. Найпростіше здавати аналіз крові на дому – цей процес комфортний, без стресу. Особливо рекомендований людям у слабкому фізичному стані, вагітним. Також домашній збір аналізів – вихід для пацієнтів, які бояться вигляду крові, тож щоразу втрачають свідомість у лабораторії.

Дізнайтеся, якою повинна бути правильна підготовка, аби аналізи на біохімію, електроліти та інші показники в сироватці крові були максимально точними.

Базові правила для пацієнтів

  • Якщо ви плануєте здавати загальний аналіз крові, то останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 8 годин до запланованого візиту в лабораторію.
  • Оптимально здавати аналізи відразу після пробудження. Снідати не можна – кров завжди здається натщесерце.
  • Також не можна пити воду, оскільки ви розбавляєте концентрацію ранкової крові. І це впливає на такий важливий показник, як гематокрит.
  • За 1 годину до аналізів не можна курити.
  • Не рекомендується здавати кров відразу ж після рентген-досліджень, а також будь-яких фізіотерапевтичних процедур.

аналізи

Якщо здається аналіз на біохімію

Це більш глибокий та деталізований вид діагностики, ніж загальний аналіз крові. Маркери, які досліджує лабораторія, дуже залежать від прийому їжі та навіть емоційного стану пацієнта. Особливо, якщо кров також перевіряється додатково на гормони.

Отже, для біохімії крові необхідно дотриматися харчової паузи в 8-12 годин. Тобто вечеря не повинна бути пізньою, а головне – дуже калорійною. Слід обмежитися білковим продуктам та уникати великої кількості жиру.

За 2 доби до аналізів потрібно припинити вживати алкоголь у будь-якому вигляді. Навіть якщо це спиртова настоянка трав для лікування.

Ще один фактор, який суттєво змінює біохімічні показники, – це будь-які термічні процедури. Приміром, чан, сауна, а також контрастний душ. Від таких процедур слід відмовитися на 24 години до запланованого візиту в лабораторію.

Ввечері та вранці, коли пацієнт іде на аналізи, потрібно відмовитися від фізичних тренувань. Не можна відвідувати також басейн, слід уникати пробіжок. По можливості, користуйтеся ліфтом, аби дістатися до місця проведення аналізів.

Важливо! Якщо ви приймати курсом лікарські препарати, то їхній перелік слід вказати в лабораторії. Особливо, як приймаються ліки для розрідження крові.

Читайте також