Головна Здоров'я Як правильно доглядати за зубами і яснами дитини?

Як правильно доглядати за зубами і яснами дитини?

mamabook
197 Переглядів
Зуби

ЗубиЗавдяки правильній гігієні вдається істотно заощадити фінанси та вберегти емоційний фон крихти від далеко не найприємніших процедур в стоматологічному кабінеті.

Розуміння того, як доглядати за першими зубами, дозволить батькам забезпечити здорову і гарну посмішку дітей.

Догляд за яснами

Належну гігієну ясен можна забезпечити шляхом протирання їх чистою бавовняною тканиною, змоченою окропом або свіжим відваром квітів календули або ромашки. Для цієї мети також існують махрові напальчники. Ними потрібно протирати поверхні зубів і ясен крихти після кожного прийому їжі.

Догляд за зубами дитини

Правильно стежити за зубами малюка потрібно з моменту їх прорізування. Існує три основних аспекти догляду.

  1. Контролювати вживання солодкого. Назовсім усувати з раціону їх не варто, так як ці продукти найбільш швидко стимулюють вироблення ендорфінів, необхідних для підтримки нормального емоційного фону дитини. Досить допомогти малюкові виробити звичку полоскати зубки після поїдання солодкого, щоб зменшити ризик розвитку карієсу.
  2. Привчати регулярно чистити зуби. 1-я чистка повинна відбутися у віці 6-8 місяців, коли з’являються передні різці, відразу після їх прорізування. До двох років рекомендується купувати спеціальні щітки з м’якого силікону або дентальні серветки.
  3. Підібрати щітку. Дитяча зубна щітка повинна бути обов’язково хорошої якості з урахуванням всіх особливостей зубощелепної системи малюків. До основних її характеристик відноситься м’яка щетина, маленькі вузькі головки, ручки з екологічно чистих матеріалів, поверхні яких не ковзають.
  4. Вибрати зубну пасту. До двох років дитині необов’язково чистити зуби зубною пастою або ж вибрати спеціальну з чітким позначенням віку малюка. У період від 2-х до 8-ми років рекомендується зубні пасти, що містять фтор і ксиліт.

зуб

Ранній дитячий карієс

Через низький вміст мінералів в емалі ранні зуби найбільш уразливі до дії мікробів, що сприяють розвитку карієсу. Він проявляється сильною чутливістю до кислого, гарячого і холодного і в разі несвоєчасного лікування переходить у запалення навколишніх тканин зуба. З метою профілактики карієсу дитяча стоматологія рекомендує застосовувати зубні пасти з високим вмістом кальцію і фосфору, які беруть участь в мінералізації емалі.

Дитячий гінгівіт

При порушенні гігієни порожнини рота можливе ураження ясен хвороботворними бактеріями, які викликають гінгівіт. Це запальне захворювання, що супроводжується хворобливістю, набряком і неприємним запахом. Дитина при цьому неспокійний, втрачає апетит і погано спить. При виникненні хоча б одного із симптомів гінгівіту необхідно звернутися до дитячого стоматолога, який призначить лікування і дасть рекомендації по індивідуальній гігієні ротової порожнини на час терапії і після повного зникнення недуги.

Автор: profident-junior.com

Читайте також