Головна Світ мами Як правильно вийти з дієти

Як правильно вийти з дієти

mamabook
101 Переглядів

похудениеРаптово закінчувати дієту не можна. Як мінімум, у вас є ризик вже найближчим часом набрати втрачені кілограми назад.

Витримати дієту непросто, але ще складніше не зірватися після її закінчення. Статистика говорить, що 90-95% людей, що сиділи на дієті й успішно скинули декілька ненависних кілограмів, незабаром після її закінчення знов набирають початкову вагу, а часто й більшу… Спробуємо спочатку зрозуміти, чому це відбувається. За час дієти наш організм звикає працювати в економнішому режимі, зменшує рівень основного обміну. Якщо дуже точно виміряти температуру тіла, то можна відмітити, що, в середньому, під час дієти вона знижується на декілька сотих доль градуса. Ми відчуваємо постійну втому, сонливість: наш організм закликає нас економити енергію, і найчастіше ми на ці заклики піддаємося…

Після закінчення дієти наш організм ще довгий час зберігає механізм економії енергії, що включився під час дієти. А весь, або майже весь, надлишок (надлишок в порівнянні з тим, що ми споживали під час дієти) живильних речовин починає відкладати “про запас”.

Крім того, деякі вельми авторитетні учені вважають, що мозок десь в глибинах підсвідомості “запам´ятовує” інформацію про те, що був голодний період, і цілеспрямовано дає команду відповідним системам організму робити “резервні запаси” на випадок нових голодовок. І чим частіше і довше ми сидимо на дієтах, особливо на жорстких і незбалансованих, тим ці команди – робити запаси – стають сильнішими і наполегливішими…

Як же правильно виходити з дієти? Як не зірватися і не зіпсувати геть вже, здавалося б, досягнутий такими зусиллями результат?

Правило 1: не розслаблятися!
Ну ось, добігає кінця останній день дієти… Муки закінчуються… Стільки довелося витерпіти, і вже завтра я відірвуся по повній… Викиньте з голови такі думки! Попереду у вас ще декілька днів, протягом яких треба буде себе обмежувати. Не так жорстко, як під час дієти, але все таки…

Правило 2: плавність і поступовість.

Після закінчення дієти збільшуйте об´єм і калорійність споживаної їжі плавно і поступово. Продовжуйте вживати ті ж продукти, які складали основу вашої дієти, помалу збільшуючи їх кількість. Якщо ці продукти дуже вже вам набридли, то замініть їх на інші, але близькі за складом та властивостям. Але не все відразу, а по 1-2 продукти на день! Нові продукти, які ваша дієта забороняла вживати, теж вводіть не більше ніж по 1-2 види в день.

У першу чергу вводіть корисні, дієтичні, багаті вітамінами і мікроелементами продукти: зелень, фрукти, овочі (як сирі, так і термічно оброблені), пісне м´ясо (але не ковбаси, не консерви і не сосиски-сардельки), нежирні кисломолочні продукти, сир, творог. А булочки, торти, макарони, сало, копченину і гострі приправи залиште на останок (а краще взагалі про них забудьте).

Залежно від дієти вихід з неї може тривати від 2-3 до 7-10 днів. Чим довшою і жорсткішою була ваша дієта, тим більше плавним і тривалим повинен бути вихід з неї. Протягом цього терміну ви повинні поступово вийти на режим повноцінного збалансованого здорового харчування, якого і дотримуватися постійно.

Правило 3: упевненість і оптимізм!

Якщо ви зуміли зберегти гарний настрій і упевненість у своїх силах впродовж всієї нелегкої дієти, то невже дозволите собі зірватися в самому кінці? Звичайно ж, ви зможете витримати і завершальний етап дієти – вихід з неї! І все у вас вийде!

гаманець, товарНа фото: Стильні аксесуари від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також