Головна Вагітність Як правильно харчуватись вагітним

Як правильно харчуватись вагітним

mamabook
230 Переглядів

Что можно пить во время беременностиІснує хибна думка, що вагітним потрібно їсти за двох. Зайва вага для вагітної жінки – така ж проблема, як і недоїдання. Тому під час вагітності потрібно дотримуватись збалансованого харчування.

Правильне харчування під час вагітності – ця обов’язкова присутність в добовому раціоні жінки 100-120 гр. білків, включаючи близько 70-90 гр. білків тваринного походження, споживаних з молоком, сиром, кефіром, ряжанкою, йогуртом, яйцями, м’ясом і рибою.

Що стосується жирів, то їх добова норма (включаючи усі жири, що потрапляють в організм майбутньої матері з їжею) складає 80-100 гр., у тому числі мінімум 20 гр. рослинного походження.

Третя необхідна організму складова, вуглеводи, які повинна в обов’язковому порядку включати дієта для вагітних за об’ємом не повинні перевищувати 350-400 гр. на добу і до 300 гр. на день – у другій половині вагітності. Результат досягається за рахунок скорочення в раціоні кількості борошняних виробів, цукру і незначного збільшення об’єму білкової їжі, що приймається.

Правильне харчування для вагітних передбачає досить жорсткий графік прийому їжі. Кількість прийомів слід обмежити до 4-5 разів на добу, приймаючи їжу невеликими порціями. При цьому слід дотримуватися рекомендованої схеми розподілу їжі, що приймається, по калорійності:

  • на сніданок – 30% добової норми;
  • на другий сніданок – 10% добової норми;
  • на обід – 40% добової норми;
  • на підвечірок – 10% добової норми;
  • на вечерю – 10% добової норми.

Вечеряти рекомендується не пізніше ніж за дві-три години до сну. При цьому їжа повинна складатися з легкозасвоюваних продуктів (кефіру, кислого молока, сиру і т.д.).

Правильне харчування для вагітних, як і дієта для мам, що годують груддю, припускає певну різноманітність меню, включення в нього тушкованих, варених, запечених блюд. Жорстких вимог до дотримання температурного режиму не ставиться.

Добовий об’єм кухарської солі обмежують до 5-6 гр. на добу, оскільки сіль зв’язує рідину, внаслідок чого провокується патологічна надбавка в вазі.

Достатній добовий об’єм рідини, споживаний вагітною 1-1,5 літра.

В обов’язковому порядку дієта для вагітних припускає щоденний прийом мінеральних препаратів і комбінованих полівітамінів, розроблених спеціально для цієї мети.

Дієта для вагітних і тих, що годують груддю припускає виключення з раціону кондитерських виробів і свіжого хліба, шоколаду і цукерок, морозива, згущеного молока, молочних коктейлів, сирів і кисломолочних продуктів підвищеної жирності, жирних сортів м’яса, птиці і риби, сала, грибів,внутрішніх органів тварин і страв із них, м’ясних, рибних, грибних бульйонів і соусів, яєць смажених і зварених круто, солодких сортів фруктів і ягід, картоплі, гострих і солоних закусок, приправ і спецій, будь-яких страв, приготованих способом жаріння чи у фритюрі, алкогольних напоїв, міцного чаю, какао, кави, рафінованого цукру.

Правильне харчування під час вагітності передбачає помірність. Об’єм ваших порцій не повинен зростати пропорційно розміру вашого животика. Уявлення про те, що якщо вас двоє, то й їсти, ви повинні «за двох» глибоко помилкове. Правильно, якщо з-за столу ви виходитимете з відчуттям легкого голоду, і ніяк не з почуттям ситості, що розпирає живіт.

Їжа обов’язково має завжди бути свіжішою, якісною і різноманітною. Це вірно як для добової споживаної норми, так і в тижневому масштабі. За кожне чергове споживання їжі ви повинні поглинути одне-два блюда. Навіть якщо вам довелося виявитися за столом, уставленим всілякими стравами, у ваших інтересах постаратися встояти перед спокусою покуштувати кожну з них.

Що стосується фруктів, овочів і ягід – їх ви можете поглинати у будь-якій кількості – чим більше, тим краще. Для забезпечення організму вагітної жінки добовою нормою мінеральних солей і вітамінів в її раціоні зобов’язані бути присутніми свіжі ягоди, овочі і фрукти, городня зелень.

Віддавайте перевагу стравам національної кухні – блюдам і продуктам, властивим смузі вашого постійного проживання і расової приналежності.

Постарайтеся не приймати їжу рано вранці і не пізніше, ніж за дві години до засипання. Правильно, якщо інтервал між прийомами їжі складе 4-5 годин. При досить жорстких вимогах до добового раціону, рекомендується наслідувати звичайний режим харчування. Вчасно прийнята їжа підготує ваш організм до її переробки, тобто до кращого переварювання і засвоєння. Не можна пропускати сніданок або обід. «Перекушування», що перевищують денну норму (4-5 разів на день) допускати не слід, особливо, якщо це калорійні блюда і продукти.

Дуже уважно знайомтеся з етикетками. Слова, що привертають увагу, на кшталт: «низькокалорійний», «дієтичний», на жаль, часто виявляються не більш, ніж рекламним ходом. Значно більше корисної інформації міститься в даних на етикетці продукту. Варто пам’ятати, що присутність надлишку цукру в «нежирному» чи «знежиреному» йогурті дуже швидко зводить нанівець усі зусилля у боротьбі із зайвими кілограмами.

конверт, товарНа фото: конверт на виписку з вишивкою (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також