Головна Релакс Як обрати сонячні батареї для приватного будинку

Як обрати сонячні батареї для приватного будинку

mamabook
148 Переглядів
сонячні батареї

сонячні батареї

Питання зеленої електроенергії стає дедалі актуальнішим. Особливо, коли енергетична система всієї країни страждає від регулярних атак та непомірного навантаження. У таких умовах автономність для приватних будинків стає одним із головних питань повноцінного комфортного проживання. Виявляється, навіть в умовах українського клімату створення приватних сонячних станції – це реальні проекти, які працюють. Компанія «Сонячна енергія» спеціалізується на створенні електростанцій різного типу: автономні, гібридні, мережеві. Більш детально про проекти ви можете дізнатися на сайті https://sun-energy.com.ua/. Що потрібно враховувати, обираючи сонячні батареї для приватного сектору?

Які види систем існують

Стандартний комплект сонячних генераторів включає панелі, інвертор, контролер та акумулятор. Панелі виконують функцію приймача та джерела енергії. Вони захоплюють сонячне світло та перетворюють його на електричний сигнал, який передається на батареї через контролер.

Акумуляторні батареї з’єднані з інвертором. Він відповідає за видачу змінної напруги у 220В. Залишки електроенергії можуть передаватися на централізовану мережу. Усі елементи системи знаходяться всередині будинку. Окрім сонячних панелей. Їх розміщують під певним кутом на даху.

Проте, в залежності від призначення, система може відрізнятися.

  • Автономна. Цей вид панелей забезпечують електроенергією об’єкти, не підключені до стаціонарної мережі. Удень електропостачання отримують від панелей. У генераторах накопичується «запас» енергії, який буде витрачатися у темну частину доби.
  • Мережева. Популярна назва відкритих систем – безакумуляторні. Моделі відрізняються демократичністю вартості. Сонячні панелі забезпечують електропостачання лише в денний час.
  • Реверсна. Реверсні системи використовуються переважно в промислових цілях. Інколи їх встановлюють для отримання та продажу електроенергії. Сонячні батареї виробляють енергію та відправляють її у мереж через реверсивний лічильник. Кіловати оплачуються за так званим «зелени тарифом».
  • Комбінована. Комплект сонячних батарей включає самі генератори, інвертор, акумулятор, контролер. Якщо запасу акумуляторів не вистачає, додаткова потужність береться із мережі. Варіант оптимальний для приватних будинків, у яких немає резервної кількості сонячних батарей.

сонячні батареї

Що потрібно знати про коефіцієнт корисної дії

ККД – один із головних критеріїв вибору сонячних батарей. Чим він вище, тим краще рівень роботи генератора. Максимальний ККД сонячної батареї розробили німецькі вчені – 44,7%.Він є орієнтиром. Для любительських цілей можна використовувати модулі з КПД на 10-15%. Якщо ви плануєте придбати генератор для живлення цілої системи отоплення, зверніть увагу на моделі із високою потужністю – 22%.

Важливо розуміти, що значення КПД на практиці не завжди буде відповідати цифрам, заявленим виробником. КПД залежить від рівня нахилу сонячних променів місцевості, присутності тіні в ландшафті та рівня радіації.

Максимального рівня ККД можна досягти, розмістивши сонячний генератор перпендикулярно поверхні. Тобто під прями кутом – 90 градусів.

Поверхня панелі повинна бути чистою та не перекриватися гілками дерев, іншими предметами. Важливо також придбати трекери, які оснащені функцією контролю положення сонця. Такі прилади самі підлаштовуються під правильний кут. Отже, підвищують і рівень ефективності роботи панелей.

Читайте також