Прикрашати вікна новорічними малюнками – давня добра традиція. Більшість з нас вимальовували на вікна сніжиник та Діда мороза, ялинку чи снігурів. Вікно та виглядають дуже святково. Розглянемо декалька способів, як можна нанести візерунок на скло.
Вам знадобиться
- альбомний аркуш;
- олівець;
- ластик;
- фарби з пензликами.
Інструкція
1. Оберіть фарби гуаш. Вони дозволять зробити малюнок дійсно віддають холодом і дуже добре відокремлять тоненькі голочки зимового візерунка.
2. Розбавте синю фарбу водою. Шматочком поролону або широким пензлем, змоченими в цій фарбі, пройдіться по всьому листу, зображуючи фон. У нижній частині малюнка фон трохи затемните. У верхній частині проведіть світло-блакитну широку смугу. Зачекайте, поки фон добре висохне.
3. Намітьте олівцем по всьому малюнку в хаотичному порядку квіти з голчастими пелюстками. Квіти повинні бути різних розмірів. Пелюстки теж покажіть неоднаковими. Одні прорисуйте ялинкою, іншим голки прикріпіть тільки з одного боку. Також виберіть їм різні напрямки і різну пухнастість, як підкаже вам фантазія.
4. Візьміть тоненьку пензлик і прорисуйте візерунок тьмяно-блакитним кольором. Тепер яскраво-білою фарбою пройдіться по деяких голочки. З лівого боку і в центрі малюнка білизни додайте побільше. Поверх висохлої білої фарби проставте невеликі кружечки ніжно-блакитного і помаранчевого кольору. Таким чином створиться ефект гри переливання кольорів.
5. Намалюйте зимовий візерунок не прямими штрихами, а завитками. Врахуйте, що вони повинні бути різної величини і більш широкі, ніж голчасті візерунки. Додайте їх по всьому малюнку в хаотичному порядку або тільки по периметру вікна, залишаючи середину порожній. Розмалюйте візерунок аналогічно попередньої техніці.
6. Намалюйте зимовий візерунок, який розташований на склі, більш реалістично. Для цього виберіть точку, яка символізуватиме сонце. Намітьте його граничні лінії. Тепер яскраво-червоною фарбою пройдіться по наміченому контуру. Врахуйте, що пензлик повинна бути трохи змочена водою для розмивання контурів, які погано видно за морозним склом.
Розпис по склу зубною пастою
Якщо ви хочете створити новорічну візерунки на різну тематику, різних розмірів, то важливо декілька моментів. По-перше, вам доведеться використовувати різні кольори і якимось чином досягти, аби фарба гуаш не розтікалась і не змішувалась між собою. По-друге, вам потрібна стійка фарба, яка не потече при першому ж зігріванні сонцем. По-третє, хочеться добитись незвичної фактури лінії – ніби вони справді створені від морозу. Все це вам допоможе забезпечити звичайна зубна паста. Пату потрібно взяти білого кольору і додавати в гуаш у пропорції 1:1. Аби не псувати всю фарбу, розведіть потрібні вам кольори в окремих ємностях, наприклад, на одноразових пластикових тарілочках. І приступайте малювати. До речі, прискорити процес зафарбовування великих ділянок допоможе звичайна кухонна гумка. Так можна наносити фарбу по склу дуже економно. І це додсать фарбі гарної вспіненої фактури. Зубна паста швидко сохне, а потім – не так легко змивається. Тому новорічний малюнок на склі протримається довго.
Зимовий візерунок за шаблоном
Для людей, які не бажають малювати, але хочуть прикрасити свої вікна штучної памороззю, є простий спосіб створити своїми руками морозні візерунки. Трафарет з готовою композицією буде найкращим рішенням для тих, хто ніколи не брав в руки пензель і фарби.
Шаблон з малюнком можна придбати в магазині або зробити самому. Це не важко, якщо відразу не ставити перед собою мету по імітації реалістичних зимових розлучень. Можна скачати з інтернету вподобану композицію, але краще її намалювати власноруч, особливо спільно з дитиною.
Можна почати з простого сніговика, нескладного зображення ялинки, різних звіряток, витіюватих зірочок. Після перенесення малюнка на щільний папір контури акуратно вирізаються. Шаблон прикладають до скла або приклеюють скотчем і наносять розчин зубної пасти, розведеною до сметанообразного стану.
Якщо в нього додати трохи акварельного або гуашеві фарби, можна отримати більше можливостей для реалізації задумів. Для нанесення використовують кухонну поролонову губку або кисть. Використовувати як фон як трафарет можна не тільки лист з вирізом, але і саме зображення, наносячи фарбувальний склад навколо нього.