Головна Вагітність Як можна запобігти ускладненням вагітності?

Як можна запобігти ускладненням вагітності?

mamabook
96 Переглядів
Вагітність

Вагітність

Безперечно, вагітність – це найкраще, що може пережити жінка у своєму житті. Однак, у деяких випадках, виношування плоду може нести ризики як для дитини, так і для самої мами. Якщо вчасно не вживати заходів, наслідки можуть бути необоротними. Сьогодні дамо поради майбутнім мамам на предмет того, як уникнути ускладнень під час вагітності.

Кого можуть зачепити ускладнення?

Більшість вагітних жінок мало цікавляться цим питанням, а весь процес підготовки до пологів зводиться лише до таких речей як підготовка сумки у пологовий будинок (список речей ми описували у відповідній статті), а також купівля іграшок, одягу, ліжечка та коляски для дитини. Але інші породіллі глибоко стурбовані цим питанням, на яке ми і дамо відповідь.

Каліфорнійський Університет у Сан-Франциско провів дослідження і виявив: 6-8% від усієї кількості майбутніх породіль стикаються з ускладненнями при вагітності. Так, ця цифра заспокоює, однак, ризику їх появи схильна кожна жінка.

Слід зазначити, що будь-яка вагітність унікальна, і немає жодної гарантії, що ускладнення не торкнуться того чи іншого випадку. Більше того, та сама жінка може переживати кожну вагітність по-різному. Щоб таких неприємних «сюрпризів» не виникало, слід бути озброєним та підготовленим.

узд

Що може спровокувати ускладнення?

Звичайно, ми не хочемо налякати вас і спонукати на пошуки того, що може спровокувати труднощі при виношуванні майбутнього малюка. Прояснимо лише фактори ризику ускладнень при вагітності, які потрібно врахувати:

  • Вік. Жінки молодші 18 і старше 35 років значніше наражаються на ризик ускладнень. У першому випадку це зрозуміло недосконалістю репродуктивної системи, а в другому – зниженням фертильності.
  • Захворювання в анамнезі. У жінок, яких діагностовано артеріальну гіпертензію, цукровий діабет або інші хронічні захворювання, можуть переносити вагітність набагато складніше.
  • Багатоплідна вагітність. Не слід забувати, що обидва плоди однаково вимагають поживних речовин, кисню та інших потреб для правильного розвитку, що може «підкосити» здоров’я вагітної.
  • Ускладнення попередньої вагітності. Якщо передчасні пологи або прееклампсія на момент попередніх вагітностей, ризик ускладнень зберігається і при наступних.
  • Згубні звички. Тютюнопаління, наркотики, алкоголь, неправильне харчування та ожиріння – всі ці фактори можуть збільшити ризик виникнення гестозів у вагітних.
  • Інфекції. Особливо небезпечними є інфекції, що передаються статевим шляхом та інфекції сечовивідних шляхів.

Тут перераховані лише основні фактори, які можуть посилити перебіг вагітності. Тому, вкрай важливо виконувати всі рекомендації лікаря, згідно з графіком здійснювати до нього візити і своєчасно проводити лікування ускладнень при вагітності, якщо такі все ж таки виникли.

Чи можна не допустити ускладнень?

На жаль, не всі види гестозу можна запобігти фізіологічним особливостям. Але жінка, яка приділяє належну увагу своєму здоров’ю, може збільшити шанси на нормальний перебіг вагітності та, як наслідок, народження здорової дитини. Перелічимо кілька аспектів ефективної профілактики ускладнень вагітності.

Приймайте 400 мікрограмів фолієвої кислоти щодня

Фолієва кислота допомагає запобігти серйозним вродженим дефектам головного мозку та хребта дитини, таким як аненцефалія та розщеплення хребта. Ці ускладнення плоду розвиваються на ранніх термінах вагітності, коли нервова трубка, яка формує головний та спинний мозок, не закривається належним чином. Приймати фолієву кислоту рекомендується за місяць до вагітності і продовжувати прийом протягом усього періоду виношування плоду.

Отримати норму фолієвої кислоти можна у складі комплексу вітамінів та шляхом вживання деяких видів продуктів, серед яких: бобові, яйця, листова зелень, буряк, банани, яловича печінка та багато інших.

вагітна

Будьте в курсі всіх щеплень

У січні 2023 року Національна служба охорони здоров’я Англії опублікувала статтю щодо необхідності вакцинації вагітних. Суть полягає в наступному:

«Деякі вакцини, серед яких інактивована вакцина проти сезонного грипу та вакцина проти кашлюку, рекомендуються в період вагітності для захисту матері та малюка. Інактивована вакцина не містить живої версії вірусу. Якщо у вакцині використовується жива версія вірусу, як правило, рекомендується почекати до народження дитини, перш ніж зробити таке щеплення.».

Цей профілактичний захід обов’язково слід взяти на озброєння, але перш ніж зробити щеплення, потрібно проконсультуватися з лікарем щодо виду вакцини.

Перш ніж завагітніти, постарайтеся досягти здорової ваги

Жінка, яка страждає на ожиріння до вагітності, піддається більш високому ризику ускладнень. Зайва вага також збільшує ризик виникнення у вагітної жінки кількох серйозних уроджених дефектів плода. Тому, одним із варіантів того, як можна запобігти ускладненням вагітності, стане поступове зниження маси тіла.

Відмовтеся від куріння та алкоголю ще до вагітності

Алкоголь надходить до плоду, що розвивається через пуповину. Його вживання в період виношування плода може призвести згодом до викидня, мертвонародження і цілого ряду довічних фізичних, поведінкових та розумових аномалій. Ці порушення відомі як фетальний алкогольний синдром (ФАС). Тому однією з правильних корисних порад для вагітних стане відмова від алкоголю ще до моменту зачаття.

Небезпека куріння під час вагітності включає передчасні пологи, деякі вроджені дефекти (заяча губа або вовча паща) та смерть дитини. Навіть пасивне куріння піддає жінку та її вагітність ризику виникнення проблем.

Безумовно, нелегко взяти і схуднути чи кинути куріння раптово. Але якщо ви вирішили взяти на себе таку відповідальність – стати батьками, подумайте, чи варто здоров’я і в цілому майбутнє свого малюка хоча б однієї сигарети чи шкідливого бургера? Дбайте про себе і свою дитину! А наш блог про дітей готовий стати вашим наставником у безмежному світі батьківства!

Читайте також