Головна Дошкільнята Як легко вивчити з дитиною кольори

Як легко вивчити з дитиною кольори

mamabook
648 Переглядів

цвета, радуга, бабочкиМолодих матусь часто турбує запитання, коли потрібно розпочинати вивчати кольори з малюком. Давайте розглянемо цей процес в деталях.

Коли дитина починає розрізняти кольори?
Кольоровий зір формується вже у віці близько 6 місяців. Але піврічна дитина ще не здатна вивчити кольори і відрізнити їх один від одного, а тим більше – назвати. Фахівці вважають, що дане вміння виробляється до 3-4 років.

Загальні правила “кольорової грамотності”
Щоб вивчення кольорової гами було ефективним і приносило тільки користь, батькам слід дотримуватися певних правил:

  • Під час занять варто враховувати вік, здібності і характер “учня”.
  • Називаючи предмети, які дитина бачить на прогулянці, в кімнаті, в книжках, обов’язково потрібно вголос вимовляти і їх колір. Коли позначення кольору постійно присутній в мові батьків, малюк легше його запам’ятовує.
  • Не слід “організовувати” навчання цілеспрямовано, просто посадивши дитину перед собою. Краще говорити про це побіжно, у грі, під час малювання або ліплення.
  • Всі кольори та відтінки потрібно називати правильно, без застосування пестливої форми. Наприклад, не “червоненький”, а червоний.
  • Всі відтінки варто іменувати своїми назвами, а не однаково. Наприклад, рожевий і бордовий не можна називати червоним кольором. Це введе малюка в оману і створить нерозуміння, чому колір різний, а назва одне і те ж.
  • Не можна проводити аналогії між кольором і предметом, наприклад, “зелений, як яблуко”. Це теж може заплутати, адже яблука бувають і червоні, і жовті.
  • Не варто, як на шкільному уроці, постійно перевіряти знання і запитувати: “Який це колір?” Велика кількість таких питань може змусити малюка сумніватися у своїх знаннях, і він буде боятися припуститися помилки. Тим самим можна відбити бажання до навчання в цілому.
  • Не потрібно квапити дітей під час занять, а при виникненні труднощів необхідно відразу ж допомогти.

Ігри для вивчення кольорів
Навчання для діток не повинно бути одноманітним і нудним заняттям. Найкраща форма – гра! І чим цікавіше вона буде організована, тим глибше буде залучена дитина у процес, а назви кольорів легше відкладуться в дитячій голівці.

Ігор можна придумати безліч, це залежить від фантазії батьків. Приклади ігор:

Сортування предметів за кольором. Це можуть бути кольорові олівці, кубики, кульки і так далі. Головне, щоб предметів одного і того ж кольору було декілька.

“Метелики-квіточки”. Необхідно вирізати кілька квіток і метеликів з кольорового паперу. Завдання – співставити їх, тобто посадити метелика на квіточку цього ж кольору.

“Що є такого кольору?”. Мета гри – знайти в кімнаті предмети заданого кольору або відтінку.

“Подарунки для іграшок”. У цій грі можна використовувати кілька м’яких іграшок-тварин або ляльок. Кожній іграшці потрібно дарувати предмет певного кольору. Наприклад, ведмедику – всі червоні речі, зайчику – жовті і т.д.

Що робити, якщо дитина не розрізняє кольори?
Під словами “не розрізняє кольори” найчастіше мається на увазі те, що малюк плутає їх назви. Але це зовсім не означає, що у нього існують фізіологічні проблеми колірного сприйняття. Подібні порушення зустрічаються дуже рідко. Найімовірніше, утруднення пов’язані з невеликим досвідом в освоєнні кольорів (і тоді потрібно ще час) або з помилками, допущеними батьками під час занять.

Вчити дитину кольорам можна в будь-яку вільну хвилинку. Радість, отримана від нових знань, буде незмірну, а навколишній малюка світ заграє для нього яскравими фарбами!

математикаНа фото: Магнітна математика для раннього розвитку, для дітей від 3 до 7 років (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також