Охайні килимові покриття в домі — запорука затишку та комфорту. Окрім естетичної складової, слід зазначити, що чистота та свіжість килимів багато в чому визначають хороше самопочуття всіх, хто знаходиться в приміщенні. Адже в брудних килимах міститься велика кількість пилу та хвороботворних бактерій. Самостійно впоратися з глибокими забрудненнями в домашніх умовах неможливо. Тому спеціалісти рекомендують скористатися послугою професійного прання килимів. Тільки з допомогою професійного обладнання можна обробити найглибші шари ворсу.
Переваги професійної чистки килимів
Прання килимів в цеху — це кращий спосіб видалення різного виду забруднень. Переваги послуги:
- Висока ефективність. Після професійного прання килиму повертаються яскравість, м’якість, яка була у момент його покупки. Проводиться також дезінфекція — видаляються кліщі, грибки та інші мікроорганізми, усуваються неприємні запахи, зокрема від домашніх тварин.
- Безпечність для вашого покриття. В процесі використовуються передові технології та безпечні засоби, котрі не нищать ворс, не пошкоджують його структуру.
- Економія сил та часу. Щоб провести самостійно чистку, потрібно витратити ледь не половину свого вихідного дня. Працівники компаній, котрі пропонують послугу, як правило, забирають ваш килим з дому та самі заносять його до помешкання, що дуже зручно.
- Можливість скористатися додатковими послугами. Окрім чищення, можна, наприклад, замовити оверлок (прострочку країв килима), кварцування.
- Гарантія якості. Надійні компанії гарантують збереження покриття та відмінний результат прання аж до покупки нового.
Краще, звичайно, коли чистка є систематичною (раз на пів року – рік), особливо якщо килим лежить і гріє ваші ноги цілий рік. В такому разі він є магнітом для пилу та різних забруднень. А це призводить до того, що покриття стає сприятливим середовищем для розмноження різних бактерій. Особливу увагу слід приділяти килимам, які знаходяться в дитячій кімнаті.
Як відбувається професійне прання килимів
Є різні способи проведення процедури — сухий та вологий. Оптимальний метод вибирають в залежності від типу матеріалу та рівня забруднень. Сухий спосіб обирають переважно, коли потрібно в максимально короткі терміни освіжити покриття, а також для антикварних та дорогих виробів або тих, що містять в своєму складі вовняні чи шовкові нитки. Мийні засоби в цьому випадку наносять методом розпилення. Поверхню обробляють парою і очищають її.
Вологе прання передбачає застосування спеціального обладнання і засобів. Етапи його проведення:
- Вакуумне чищення пилососом. Дозволяє позбутися сміття, пилу та специфічних забруднень, зокрема жуйок.
- Застосування спеціальних засобів чищення. Вони дозволяють вивести забруднення, навіть найстійкіші. Складні плями виводяться вручну.
- Чищення за допомогою професійної техніки — роторної машини, миючого пилососа.
- Видалення залишків мийних засобів. Промивка килима проводиться з двох сторін під спеціально відрегульованим тиском. Таку роботу можна виконати тільки в цеху.
- Кондиціювання покриття.
- Зачісування ворсу. Процедура допомагає укласти його в потрібному напрямку. В процесі використовується спеціальна щітка.
- Сушка виробів. Виконується при температурі 30–40 °С в спеціальній камері після усунення вологи в центрифузі. Процедура займає близько 12 год.
Вологе чищення дозволяє видалити навіть плями, які глибоко в’їлися. Сухе, як правило, дає можливість впоратися з поверхневими забрудненнями. Який краще спосіб обрати у вашому випадку, можуть порекомендувати спеціалісти.