Головна Релакс Як добитися автономності будинку в умовах блекауту

Як добитися автономності будинку в умовах блекауту

mamabook
121 Переглядів
генератор

освещение

Енергосистеми України регулярно потерпають від ракетних ударів. На жаль, відновлення енергопостачання не може бути миттєвим. У багатьох регіонах ситуація із систематичним відключенням світла стане нормою життя на тривалий період. Також невідомо, чи буде повторення руйнівних ударів, яку кількість блекаутів ще доведеться пережити. Тому українці намагаються власними силами подбати про комфорт свого житла. І сьогодні базові товари для дому спрямовані на автономний обігрів і можливість забезпечити собі альтернативні джерела світла.

Як діяти в умовах знеструмлення? Які товари зараз є першочерговими для кожної родини?

Генератори

Вони стали рятівним колом не лише для сімей, але й численних підприємців. Вибір генератора дозволив продовжити функціонувати ресторанам, аптекам, продуктовим магазинам, стоматологічним приватним клінікам. Тобто саме генератори дозволяють і надалі забезпечувати населення базовими послугами. А кожна окрема родина отримала можливість подбати про комфорт своєї домівки, особливо в умовах проживання в сільській місцевості.

Що потрібно врахувати при виборі генератора:

  • щоб одночасно увімкнути базові пристрої першої необхідності, достатньо генератора на 3 кВт;
  • якщо потрібно обслуговувати не лише базові прилади, але й свердловину чи насос, то потрібен генератор потужністю на 5 кВт;
  • найчастіше у приватних будинках працює однофазна мережа, проте це момент слід уточнити заздалегідь (можливо, потрібен буде трифазний чи комбінований генератор);
  • бензиновий генератор – найпопулярніша модель, бо дизель дуже складно знайти у часи війни;
  • для приватного сектору обирайте генератори із низьким рівнем шуму – не більше 70 Дб.

генератор

Сонячні панелі

В Україні можна встановлювати сонячні панелі та отримувати від них якщо не основне, то додаткове джерело електроенергії. Рівень автономності будинку залежить від того, в якому ландшафті встановлені панелі, наскільки вітряна тут погода, скільки сонячних днів буває протягом року. Робити ставку на повне покриття електроенергії не варто, проте сонячні панелі дають автономність у часи повної відсутності електропостачання.

У залежності від призначення сонячної станції, можна підібрати системи різного типу:

  • Автономна сонячна станція не підключається до загальної мережі. Удень вони забезпечують електропостачання всього будинку, а ввечері та вночі використовують той запас, що був накопичений у генераторі.
  • Мережева станція є варіантом відкритого типу. Вони недорогі в ціні, але електропостачання можуть забезпечити лише вдень, оскільки не приєднуються до акумуляторів.
  • Реверсна сонячна система дуже потужна та встановлюється на промислових об’єктах.
  • Комбінована система працює у залежності від ситуації. Якщо сонячного світла недостатньо, то брак енергії вона буде брати із загальної системи енергопостачання.

Отже, лише автономна система може забезпечити стабільність в обслуговуванні житла. Проте такі станції коштують немало. Якщо шукати оптимальні демократичні рішення, то для приватного будинку підійде мережева станція.

Читайте також