УЗД – один із найінформативніших та безпечних методів діагностики. Ультразвукове дослідження проводиться регулярно для контролю, профілактики та лікування. Але як тільки йдеться про вагітність, чимало майбутніх мам з небезпекою реагують на необхідність обстеження. Дізнайтеся, чому УЗД не шкодить малюку та мамі. Які існують міфи та упередження, пов’язані з цим видом сучасної діагностики? Роз’яснить наш сайт Mamabook.
Навіщо вагітним проходити УЗД
Саме УЗД – основний та єдиний метод діагностики вагітності та процесу внутрішньоутробного розвитку малюка. Перше обстеження уже можна проходити на ранніх термінах – це в період з 5 по 8 тиждень.
Яку інформацію дає УЗД:
- Підтверджує факт вагітності.
- Визначає місцезнаходження плідного яйця.
- Відслідковує процес розвитку плода на всіх етапах вагітності.
- Контрольне обстеження безпосередньо перед пологами.
Як часто потрібно проходити УЗД вагітним
Якщо в майбутньої мами немає скарг та процес виношування малюка проходить стабільно, то зазвичай обстеження призначається 3 рази за весь період вагітності. Тобто відповідно до кожного триместру, а саме:
- У проміжок між 12 та 14 тижнями.
- На 20 або по 24 тиждень.
- З 32 по 34 тиждень.
За призначенням лікаря обстеження може проходити частіше, якщо в цьому є необхідність. Наприклад, УЗД роблять частіше при багатоплідній вагітності (двійня, трійня, близнюки), кістах яєчників у матері, хронічних або інфекційних захворюваннях жінки, як загострилися в період виношування. Також частіше слід робити УЗД, коли є скарги на біль знизу живота, є необхідність контролювати стан швів після попереднього кесаревого січення.
Головні показники для проведення УЗД на ранніх етапах:
- З метою виключення позаматкової вагітності.
- Вчасно діагностувати загрозу викидня або патологій розвитку плода, які вимагають раннього та завчасного лікування.
- Визначити точні терміни вагітності.
- При відсутності менструації УЗД або підтверджує факт вагітності, або допомагає виявити гінекологічні захворювання.
- Завдяки УЗД можна встановити багатоплідну вагітність.
Популярні міфи
УЗД провокує мутації?
Це, звичайно ж, не так. УЗД вважається одним із найбезпечніших варіантів діагностики в сучасній медицині. Хвилі при ультразвуковому обстежені по своїм фізичним параметрам не мають нічого спільного із радіацією, опроміненням або магнітними полями.
Якщо немає скарг – УЗД робити не потрібно
На жаль, це поширена, але помилкова думка. Чимало патологій розвивається в прихованій формі. І якщо з’являються біль або інші скарги, то вони можуть свідчити вже про серйозні порушення в здоров’ї мами та малюка. Тому ЗД – важлива профілактична міра при вагітності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що не можна робити вагітним