Відвідування сауни має певні етапи, які необхідно знати всім, хто хоче отримати від неї максимум користі та хто ходить на постійній основі.
Для новачків: краще починати з 1 разу на тиждень, перебуваючи у парилці не більше 5 хвилин за одну сесію. Таких сесій протягом години можна зробити кілька – 2-5 (новачкам – менше). У нормальному режимі в сауні можна перебувати близько 15 хвилин за одну сесію (але все залежить від досвіду та здоров’я людини). Більше 30 хвилин за один раз перебувати в парилці протипоказано, тому що користь обертається шкодою!
При легких формах захворювань, за яких не рекомендується відвідування сауни, можна почати привчати організм до сауни, відвідуючи її раз на 2 тижні. Але тут краще порадитись із лікарем.
Ті, хто вже має достатній досвід і має міцний здоровий організм, можуть паритися до 4 разів на тиждень, але час відвідування сауни повинен бути не більше 7-10 хвилин за один раз.
В середньому хороші ефекти будуть помітні вже при відвідуванні сауни 1-2 рази на тиждень протягом кількох місяців.
Якщо у вас є бажання побудувати власну сауну, звертайтесь до спеціалістів компанії Soumisauna. Вони проведуть вичерпну консультацію, розроблять проєкт, що буде задовольняти всі ваші потреба та реалізуються його в життя. Детальніше за посиланням https://suomisauna.com.ua/.
Щоб користь від відвідування сауни була максимальною, варто дотримуватися певних правил, які сформувалися з часом використання людиною можливостей сауни. Запам’ятайте їх та дотримуйтесь кожного з пунктів поетапно.
1) Теплий душ та відвідування басейну.
Якщо ви плануєте в сауні не тільки попаритися в парилці, а й як слід наплаватися в басейні, краще зробити це до прийняття гарячих процедур, тому що довго плавати в прохолодній воді після парильні не рекомендується – підвищуються ризики застуд. Це, зрозуміло, стосується тепліших басейнів, призначених для плавання. Якщо у вашій сауні такого басейну немає, а є тільки холодний басейн, цей етап ви пропускаєте взагалі.
2) Після водного спорту варто прийняти гарячий душ.
Цей етап – підготовчий. Він потрібний для того, щоб підготувати тіло до вищої температури в парилці. Перевірити, що тіло готове , можна по рожевій чи червоній шкірі під час гарячого душу. Після душу треба добре витертися рушником, щоб шкіра була суха: тільки тоді потовиділення проходитиме краще.
3) Перший захід у сауну на 5-8 хвилин. Варто лягти на нижню полицю горизонтально або з трохи піднятими ногами приблизно на 3-4 хвилини.
Це дозволяє тілу прогріватися рівномірно, адже температура в сауні піднімається від підлоги до стелі. Якщо ви сидітимете, голова прогріватиметься більше ніж ноги, а це зробить додаткове навантаження на серце. Якщо ноги трохи піднесені, а ви лежите на полиці, це суттєво знижує навантаження. До того ж у положенні лежачи добре розслаблюються м’язи.
Наступний етап – підвищення температури: можна лягти на полицю вище. На верхньому поверсі не варто лежати довше 2-3 хвилин!
4) Холодні процедури.
Після першого заходу в сауну потрібно постояти ненадовго під прохолодним душем або поринути у прохолодний басейн на декілька хвилин. Температура в басейні має бути 16-20 ºС, це найбільш комфортно для тіла та дасть гарний ефект.
Після сауни необхідно завжди змивати піт, так як при охолодженні тіла до нормальної температури всі речовини, що виділилися разом з потім починають всмоктуватися назад!
УВАГА! Якщо в когось проблеми з серцем, не варто приймати холодний душ або поринати в холодний басейн!
5) Після холодних процедур варто знову прийняти теплий або гарячий душ, обтертися і відпочити в окремій кімнаті від 10 до 20 хвилин перед наступним заходом. Добре випити склянку води або інших напоїв, щоб відновити водний баланс.
Кількість заходів у парилку залежить від індивідуальних уподобань та можливостей організму. Для новачків і хворих краще не більше 2 разів при помірній температурі (лежати на нижніх полицях), для здорових більше. Але зазвичай 3-5 разів по 10-15 хвилин цілком достатньо, щоб відчути ефект.