Випадіння волосся – одна з головних б’юті-проблем. Жінки завжди дуже вимогливі до стану свого волосся, тому жіноча алопеція стає справжньою трагедією. Оскільки в більшості випадків передбачити початок випадіння волосся неможливо, важливо екстрено звертатися до лікаря-трихолога при перших змінах.
Ознаки алопеції в жінки
Є немало принципових відмінностей жіночого облисіння від чоловічого. Класифікація жіночої алопеції більш різноманітна і прояви облисіння також відрізняються. Симптоми алопеції залежать від її типу.
Тип I. Гніздова
Назва говорить сама за себе: на голові з’являються окремі острівці (гнізда), на яких немає волосся. Спочатку ці ділянки інтенсивно рідіють, але потім повністю лисіють. Зони алопеції в цьому випадку мають чітко визначені круглі контури.
Зверніть увагу! У жінок у процесі розвитку гніздової алопеції часто підключаються й інші симптоми: активне випадіння вій та часткове облисіння брів.
Тип II. Себорейна
У чоловіків облисіння крайнє рідко є наслідком себореї. У жінок, навпаки, через себорею часто розпочинається випадіння волосся. Але цей процес зворотний. Варто прибрати причину – і волосся відновиться самостійно.
Ознаки себорейної алопеції:
- Надмірне саловиділення.
- Свербіж шкіри на голові.
- Відлущування шкіри в зоні голови (особливо задня частина).
- Помітна сильна лупа.
- Гіперемія (почервоніння) шкіри голови.
Тип III. Андрогенна
Це характерний тип облисіння для чоловіків. За статистикою, у 85-90% чоловіків втрата волосся пов’язана саме з цим видом алопеції. Для жінок андрогенне облисіння – велика рідкість. Але це завжди незворотний процес і призводить до повної втрати волосся.
Випадіння відбувається поступово й рівномірно – від лобної лінії росту волосся, потім у зоні скронь і переходить на тім’я. Андрогенне облисіння можна вчасно розпізнати за тенденцією зменшення кількості волосся. Також волосся стає дуже тонким. Якщо вчасно звернутися до спеціаліста, можна повністю зупинити алопецію. Проте втрачене волосся не відростає.
Тип IV. Спадкова
Цей вид облисіння крайнє рідко зустрічається у жінок, оскільки є основною причиною облисіння в чоловіків. Помітно, що часто разом із вродженою алопецією у жінок зустрічаються супутні ознаки – ламкість нігтів і дистрофія зубів.
Тип V. Симптоматична
Відомо понад 150 захворювань, які можуть спровокувати облисіння в жінок. У цьому випадку алопеція не є діагнозом – це лише один із можливих варіантів ускладнення при серйозному хронічному захворюванні. Ознаки симптоматичної алопеції трихологи не розрізняють, оскільки облисіння розпочинається несподівано й минає самостійно після курсу лікування основного захворювання.
Тип VI. Рубцова
Утворюється на місці сильно травмованих шкірних покривів голови. Там, де утворилися рубці й шрами, – волосяні фолікули не розвиваються пожиттєво. Спровокувати рубцеву алопецію можуть опіки, а також сильні інфекційні захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Натуральний засіб для захисту шкіри в хлорованій воді басейну