Головна Релакс Види рукавичок для промисловості ‒ що врахувати

Види рукавичок для промисловості ‒ що врахувати

mamabook
113 Переглядів
нітрилові перчатки

нітрилові перчаткиРукавички – це захисне спорядження, призначене для покриття та захисту рук користувача. Рукавички мають безліч промислових застосувань: вантажно-розвантажувальні роботи, тепловий захист, охолодження, захист від діелектричних матеріалів і хімікатів, порізів і т. д. Тому перед вибором захисних рукавичок важливо переконатися, що річ, що використовується, є безпечною, виконує поставлене завдання, і підходить у плані комфорту та сертифікована за відповідним стандартом. Про особливості нітрилових рукавичок, які входять в один з варіантів для вибору, ви можете дізнатися тут. Нижче читайте короткий гайд про те, що враховувати при виборі промислових рукавичок.

Завдання та час використання

Вибір рукавичок залежить від типу роботи, що виконується. У промисловому середовищі користувачі можуть зіткнутися з низкою небезпек:

  • Механічні (порізи).
  • Термічні (вкрай високі або низькі температури).
  • Хімічні (використання хімікатів чи хімічних сумішей).
  • Електричні (електрична дуга, ураження електричним струмом, шок).

Вибір рукавичок також може залежати від кількості шкідливих речовин. Чи потрібно класифікувати цей контакт як постійний чи періодичний? Чи будуть рукавички повністю або частково занурені у рідину? Яка область потребує захисту: кисті, зап’ястя чи передпліччя? Важливо не забувати про те, що тонкі рукавички забезпечують менший захист, ніж товсті, але водночас дають кращу рухливість. Тому потрібно вибрати між високим рівнем захисту та швидкими та маневровими діями. Майте на увазі, що короткі рукавички підходять для простих бризок, але для занурення вибирайте рукавички, які вище за рівень занурення.

Тип рукавичок

Існують різні типи захисних рукавичок, які слід використовувати залежно від ризиків, пов’язаних з цим. Ось 4 типи та для чого потрібен кожен з них:

  • Для захисту від механічних пошкоджень. Забезпечують стійкість до стирання, порізів, розривів та проколів. Оцінки стійкості варіюються від 0 до 4. Чим вище оцінка, тим вищий рівень стійкості.
  • Для хімічного захисту. Не допускають попадання хімічних речовин (метанол, їдкий натр, сірчана кислота та ін.).
  • Для термозахисту. Перший варіант – вогнестійкі та захищають від різних видів тепла та розплавленого металу. Другий – водонепроникний та захищені від холоду рукавички.
  • Електрозахищені. Ізоляційні рукавички захищають від ураження електричним струмом та вибуху дуги при роботі з напругою.

Матеріал

Жоден матеріал рукавичок не може захистити від усіх небезпечних речовин, тому нижче ми представляємо 3 типи доступних рукавичок з їх характеристиками:

  • Вінілові. З необроблених синтетичних матеріалів, переважно з пластифікаторів полівінілхлориду. Недовговічний та дешевий варіант для використання у харчовій промисловості. Вони трохи пудровані для того, щоб краще сидіти на руці, але це не як не впливає на їхню якість, через це може виникнути алергічна реакція.
  • Латексні. Виготовляються із натурального каучуку, матеріалу природного походження. Мають чудову стійкість до розривів і проколів, а також водонепроникність
  • Нітрилові. Виготовлені з синтетичного каучуку і тому є гарною альтернативною латексним, не викликає алергії. Водонепроникні та стійкі до температури +250°C. Міцні та добре захищені в хімічному плані.

Існує багато інших видів та типів промислових рукавичок, про які згадувалося вище. З ними ви можете ознайомитись у магазині Chila.

Читайте також