Введення в експлуатацію може стати справжнім випробуванням, якщо не підійти до процесу системно і виважено, а краще за все вчасно звернутися по допомогу до досвічених фахівців.
Багатоквартирні житлові будинки заввишки більше ста метрів, великі громадські будівлі, промислові об’єкти, будівлі вузів, коледжів, шкіл, дошкільних закладів, торгових центрів, лікарень тощо є об’єктами підвищеної небезпеки, а тому повинні отримати дозвіл на введення в експлуатацію, відповідати вимогам містобудівних норм та стандартів при введенні в експлуатацію.
Перелік документів для введення об’єкта в експлуатацію
Відповідно до ст. 26 Закону №3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. документи на об’єкти СС3 приймаються лише в електронному вигляді. Документи подаються заявником до Державної архітектурно-містобудівної інспекції (ДІАМ), яка створена Постановою Кабінету Міністрів №1340 «Деякі питання функціонування архітектурно-будівельного контролю та нагляду» від 23.12.2020.
Щоб отримати дозвіл на введення об’єкта в експлуатацію, виконайте такі дії та дотримуйтесь переліку документів для введення об’єкта в експлуатацію:
- Отримати містобудівні умови та обмеження.
- Розробити технічну та проектну документацію.
- Пройти експертизу проектної документації.
- Надати дозвіл на будівництво.
- Провести технічну інвентаризацію та отримати техпаспорт об’єкта.
- Отримати форму акта введення в експлуатацію.
- Подати в ДІАМ акт про готовність до експлуатації та заяву на отримання сертифікату.
- Надати поштову адресу.
- Зареєструвати права власності.
Подання документів для отримання документа форма акта введення в експлуатацію
Документи подаються онлайн на державний веб-сервіс «Дія». Слід враховувати такі важливі моменти:
- акт введення в експлуатацію в Україні засвідчується ЦЕП замовника, генеральним конструктором, генеральним підрядником; деякими іншими учасниками будівництва;
- до документів має бути додана квитанція про оплату сертифікату;
- за отримання довідки на об’єкт підвищеної небезпеки необхідно сплатити держмито;
- заява на отримання сертифіката формується автоматично на підставі даних, введених в онлайн-форму заявником, після підписання заява надсилається до органу ДАБК за місцезнаходженням об’єкта;
- як тільки сертифікат буде видано, буде зроблено запис у Реєстрі будівельної діяльності;
І головне! Виправити дані у вже виданому сертифікаті неможливо.
Ми допоможемо оформити введення в експлуатацію
Використання об’єктів СС3, введених в експлуатацію без дозволу на введення в експлуатацію, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 900 прожиткових мінімумів на працездатних цивільних осіб (на січень 2022 р. – 2232900 грн.).
Команда спеціалістів компанії «Лексстатус», володіючи необхідною компетенцією та досвідом, оцінить вартість оформлення акта введення в експлуатацію та готова надати юридичну підтримку для отримання документа дозвіл на введення об’єкта в експлуатацію, що засвідчує введення в експлуатацію об’єкта нерухомості відповідного сертифікату.