Головна Здоров'я Вітамін С: чим корисний, дозування, як приймати

Вітамін С: чим корисний, дозування, як приймати

mamabook
104 Переглядів
витамин

витаминВітамін С – один із найпотужніших антиоксидантів. Важливо знати, що аскорбінова кислота не здатна накопичуватися в організмі. Тому наїстися вдосталь ківі, полуниць чи інших джерел цього вітаміну не вийде. Надлишки відразу будуть виведені з сечею. А дефіцит вітаміну загрожує численними патологіями та серйозними проблемами для здоров’я.

Тому один із варіантів – приймати вітамін С у вигляді БАДів. Що потрібно знати про цю речовину та допустимі дозування?

Корисні властивості вітаміну С

Більшість із нас пам’ятають історію про цингу – захворювання, для якого характерні ураження ясен. І саме вітамін С здатен захистити від цієї патології. Але нормалізація крові, профілактика анемії та підвищення місцевого імунітету – лише незначна частина користі для здоров’я від аскорбінової кислоти.

Важко назвати процеси в організмі, які б не були пов’язані із вітаміном С. Отже, це базова й життєво необхідна речовина. Наприклад, при дефіциті багатьох мінералів ми про це можемо навіть не здогадуватися. Але варто зменшити вживання вітаміну С – як дуже швидко ви відчуєте нездужання.

Як вітамін діє на організм:

  • Потужний захист від вільних радикалів, а це – омолодження, відсутність упадку сил, швидкі процеси регенерації.
  • Стимулює колаген, що покращує тонус шкіри та забезпечує здоров’я суглобів.
  • Підвищує імунітет, особливо імунну відповідь на дію вірусів.
  • Виводить токсини, тому такий важливий у період відновлення після хвороб.
  • Знижує ризик розвитку тромбозу, атеросклерозу.
  • Бере безпосередню участь у мозковій діяльності та налагоджені роботі нервової системи.

температура

Яка денна норма вітаміну С

Прийом вітаміну у вигляді БАДу відрізняється в дозуваннях для різних вікових груп. Чоловікам потрібно 90 мг, жінкам – 75 мг, але в період вагітності й лактації – 100 мг, дітям-підліткам можна приймати по 50-75 мг.

У яких випадках можна збільшити дозу? У період сезонних епідемій. Можна пропивати вітамін С 7-денними курсами по 250 мг. Якщо захворіли на грип чи ГРЗ, то перші три доби рекомендовано приймати по 1500 мг (оптимально, аби це були 3 капсули з дозуванням по 500 мг).

Особливості прийому вітаміну С

Доведено, що наш організм не здатен засвоювати понад 500 мг вітаміну за 3 години. Тому дуже важливо витримувати паузу між прийомами капсул. І якщо ви вживаєте аскорбінову кислоту в період хвороби, то важливо пити капсули із дозуванням по 500 мг чітко вранці, в обід та ввечері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як знизити тиск без ліків

Читайте також