Головна Здоров'я Як знизити тиск без ліків: 10 золотих правил для всіх гіпертоніків

Як знизити тиск без ліків: 10 золотих правил для всіх гіпертоніків

mamabook
84 Переглядів
тиск

тискПідвищений тиск – розповсюджена проблема зі здоров’ям. Гіпертонія небезпечна ризиком несподіваних ускладнень. Також захворювання тривалий період формує патології в серці, судинах, нирках. Чим довше ігнорувати проблему високого тиску, тим складніші наслідки й лікування.

Які зміни в способі життя допоможуть нормалізувати тиск та знизити ризик розвитку патологій?

1. Зайва вага

Доведено, що схуднення на кожен кілограм знижує артеріальний тиск на 0,8-1 мм рт ст.

2. Легкі аеробні тренування

Ваші фізичні навантаження не повинні бути виснажливими, але обов’язково регулярними! Ходіть багато, влаштовуйте легкі пробіжки, займайтеся танцями чи плавайте, катайтеся на велосипеді – усе це дозволяє понизити тиск без ліків на 10 мм рт.ст.

спорт

3. Здорова їжа

Гіпертонікам слід якнайшвидше переглянути свій звичний раціон. Виключайте смажену та жирну їжу, напівфабрикати, консерви, копчене. Половину вашої тарілки завжди повинні займати свіжі чи тушковані овочі, зелень. Основа раціону – каші, зрідка – нежирне м’ясо та риба.

4. Сіль

Людям із дуже низьким тиском інколи корисно випити солоної води. Бо сіль звужує судини та підвищує тиск на 7-8 пунктів. Отже, гіпертонікам слід діяти навпаки та максимально зменшувати вживання солі. Не слід відмовлятися від неї повністю, але ваша денна норма не повинна перевищувати 3 г.

5. Алкоголь

Ви можете зустріти інформацію, що денна норма вина не повинна перевищувати 100 мл для жінок і 150 мл для чоловіків. Але з наслідками від вживання алкоголю може впоратися хіба що здоровий організм. Тож для гіпертоніків повинен діяти довічний сухий закон – ні краплі алкоголю!

пиво

6. Куріння

Ця шкідлива звичка провокує критичне звуження судин на 30 хвилин після кожної сигарети. Для курця гіпертонія стає нормою життя.

7. Чай та кава

Відмовтеся від тонізуючих напоїв. Кофеїн у їхньому складі підвищує тиск. Навіть такий корисний зелений чай для гіпертоніків буде лише шкідливим.

8. Хронічний стрес

Стрес – це повільний вбивця організму. Серед першої трійки негативних наслідків від дії стресу стоять захворювання серця й судин. Навчіться контролювати свої емоції, менше реагувати на зовнішні подразники та введіть у своє життя антистресові процедури: контрастний душ, баня, трав’яні чаї, сон за графіком.

стрес

9. Водний режим

Більшість людей живе в дефіциті води, не підозрюючи про це. А недостатня кількість води в організмі призводить до загущення крові. Як результат – підвищується і кров’яний тиск. Тож обов’язково щоденно вживайте 1,5 л чистої негазованої води.

10. Контроль та обстеження

Артеріальний тиск – показник, який постійно потрібно тримати під контролем. Гіпертонікам важливо щоденно по 1-2 рази робити заміри. Фіксуйте, у який час доби ваш тиск найвищий. Спробуйте змінити ритм життя та з’ясувати, з яких причин відбувається підвищення тиску.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рецепт салату для здоров’я печінки та жовчного міхура

Читайте також