Головна Релакс Відеомонтажер: перспективна і цікава професія для креативних людей

Відеомонтажер: перспективна і цікава професія для креативних людей

mamabook
344 Переглядів
відеомонтаж

відеомонтаж

Відеомонтаж – це завершальна стадія виробництва будь-яких відеопродуктів. Саме такі фахівці вирізають невдалі чи непотрібні сцени та склеюють підходящі фрагменти, роблять переходи, накладають голоси чи музику, додають титри та підписи. Загалом вони створюють з багатьох кадрів логічний ролик, телепрограму чи фільм. Професія ця затребувана. Попит на відеомонтажерів зростає з кожним роком, про що можна відмітити на порталах з вакансіями. Це є одним з найважливіших позитивних сигналів для тих, хто планує освоїти цю професію.

Цікавою ця професія може бути і для жінок в декреті, які шукають дистанційну роботу. Вона не тільки дозволяє забезпечити додатковий дохід, але й допомагає урізноманітнити дозвілля, відкриває можливості для самореалізації. До того ж, освоїти відеомонтаж можна вдома, вивчаючи матеріали самостійно чи за допомогою репетитора. І це не всі переваги професії, варто відмітити також і наступні:

  • гнучкий графік. Робочі години та навіть об’єм роботи можна визначати на власний розсуд. Головне, встигати виконати завдання до дедлайну. Таким чином, можна легко поєднувати виховання дітей, ведення господарства та заробіток;
  • дистанційний формат. Брати та здавати завдання, а також виконувати обробку матеріалу можна онлайн. Дистанційний формат дозволяє співпрацювати з замовниками з будь-якої точки світу і працювати в комфортних умовах, хоч вдома, хоч на відпочинку;
  • дохід «без стелі». Заробіток залежить від об’єму виконаної роботи і можна на власний розсуд регулювати його розмір.

Скільки заробляє відеомонтажер

Заробітна плата фахівця з відеомонтажу в більшості випадків напряму залежить від його продуктивності. Якщо говорити в цілому, вилка складає від 8 до 36 тис. грн./міс., звісно можна знайти і більш вигідні пропозиції, але вони рідкісні. В середньому дохід складає близько 19,5 тис. грн. Проте залежить заробітна плата від розцінок за роботу, вони в свою чергу установлюються з урахуванням кількох факторів:

  • серйозності проєкту;
  • досвіду відеомонтажера;
  • рівня майстерності та вміння працювати з різноманітними інструментами для монтажу.

Чим більше навиків у відеомонтажера, тим краща якість його роботи і, звісно, вищий рівень доходу. Це все явно вказує на необхідність розвиватися і вивчати справу під керівництвом досвідченого наставника, репетитора, який не тільки навчить тонкощам роботи, а і підкаже, якими програмами та сервісами треба володіти. Але на цьому етапі варто відповідально підійти до пошуку викладача. Великий вибір репетиторів є на сайті Букі. У кожного викладача є анкета з детальним описом вмінь та напрямків роботи, а також відгуками та оцінками реальних клієнтів, тож простіше буде зорієнтуватися, чи він вам підходить.

відеомонтаж

Які навички є важливими для роботи

Для того, щоб якісно виконувати відеомонтаж та стати конкурентним фахівцем на ринку праці, треба:

  • вивчити правила монтажу та основи звукорежисури;
  • освоїти професійні додатки та програми для обробки відео. Їх багато різного рівня складності. Одними з найбільш популярних та простих є Pinnacle Studio, Adobe Premiere, Edius, Sony Vegas. Більш серйозний інструмент, який вимагає потужного ПК для роботи та продвинутого рівня майстерності – Adobe After Effect;
  • вміти працювати в фоторедакторах, як, наприклад, Adobe Photoshop чи подібні.

Також важливе значення мають і особисті якості: уважність, швидкість реакції, відповідальність і вміння опрацьовувати відео за короткий час. Особливо актуальним останнє уміння є для монтажерів, які створюють сюжети для телебачення.

Перспективи працевлаштування

Відеомонтажер – це одна з тих спеціальностей, яка дає змогу обирати різні варіанти працевлаштування:

  • фріланс. Можна брати в обробку замовлення від знайомих відеооператорів чи шукати їх на біржах праці;
  • у компаніях. Часто відеомонтажерів наймають в штат фірми, які займаються розкруткою свого бізнесу в YouTube та створюють відеоконтент для кейсів та презентацій своїх послуг;
  • співпраця з блогерами. Люди, які професійно ведуть ТikTok, YouTube чи Instagram часто замовляють послуги монтажу для своїх роликів.

Нерідко наймають фахівців з монтажу агенції по організації весіллів та інших свят. Тобто, варіантів для працевлаштування безліч і точно можна підібрати зручний та вигідний для себе.

Як освоїти професію відеомонтажера?

Для тих, хто хоче навчитися монтувати відео сьогодні є багато можливостей. Навчитися основам відеомонтажу можна:

  1. Самостійно. Багато теоретичних матеріалів можна знайти в інтернеті. Також є курси і відеоуроки на YouTube.
  2. Платні курси. Цей варіант підходить тим, хто хоче отримати знання під керівництвом викладача. Плюс такого методу в можливості отримати рекомендації з власного досвіду, задавати питання та отримувати на них оперативну відповідь. Викладач також допоможе розібрати помилки та підкаже, як їх уникнути.
  3. Навчання з репетитором. Це найбільш дієвий спосіб навчитися монтажу. Репетитор забезпечить індивідуальний підхід, допоможе розібрати складні теми, вкаже на помилки та підкаже, як їх уникнути.

відеомонтаж

Як відеомонтажеру знайти роботу

Монтаж відео є досить затребуваною послугою в сучасному світі, тож для працевлаштування є кілька перспектив:

  • робота на телебаченні, кінематографі. Монтаж використовується при створенні сюжетів передач та кінострічок;
  • реклама. Створення відеороликів, які транслюються в соціальних мережах, в торгівельних центрах та білбордах – це теж робота відеомонтажерів;
  • інтернет. Відеомонтажери створюють контент для YouTube, Instagram тощо. При чому, можна вести комерційний акаунт компанії, створюючи відео, співпрацювати з блогерами, чи поєднувати кілька замовників з різними проєктами.

Підводимо підсумки

Відеомонтажер – це не просто цікава сучасна професія, а й один з найбільш перспективних способів заробітку для мам в декреті. Вона допомагає реалізувати творчий потенціал, відкриває можливості для професійного розвитку, не відриваючись від сім’ї. До того ж, це дуже затребувана спеціальність, що гарантує наявність роботи та замовлень. Тож, якщо є зацікавленість у тому, аби освоїти цю професію, радимо не відкладати і починати її вивчення вже сьогодні. Наостанок дамо кілька порад, які допоможуть початківцям:

  1. Починайте з простих проектів. Не намагайтеся відразу створити великі та складні матеріали, вчиться поступово. Починати можна з монтажу домашніх відео з рідними, це дозволить освоїти основні прийоми та навики монтажу. До речі, вони згодяться і для створення вашого портфоліо.
  2. Знайдіть наставника. Це може бути знайомий чи репетитор. Головне, щоб у нього був досвід у професії та він міг навчити важливим вмінням, дати рекомендації та поради.
  3. Експериментуйте. Відеомонтаж – це творча професія, тож сміливо можна пробувати різні прийоми, техніки та ефекти. Таким чином вам вдасться створити власний фірмовий стиль, навчитися робити неповторні та креативні відео.

Ну і нарешті – не бійтеся брати замовлення. Попитайте серед знайомих, може серед мам з вашої спільноти є ті, хто хотів би замовити створення сімейного відео, але не вміє це робити. Також є багато сайтів, де можна знайти вакансії та одноразові проекти, тож відгукуйтеся на пропозиції і відправляйте резюме, аби швидше знайти роботу.

Удачі!

Читайте також