Головна Релакс Документальні питання: навіщо потрібна оцінка нерухомості?

Документальні питання: навіщо потрібна оцінка нерухомості?

mamabook
36 Переглядів
квартира

квартира

Оцінка нерухомості – основна вимога, з якою можна зіткнутися під час оформлення іпотеки, продажу квартири чи інших питань, пов’язаних із нерухомістю. Оцінка нерухомості в Києві є детальним аналізом та дослідженням нерухомості для визначення її ціни. Експертиза має значення для банків, що дозволяє дізнатися ліквідну вартість об’єкта, який використовуватиметься як застава.

Іпотека: які аспекти необхідно знати?

При оформленні іпотеки необхідно провести оцінку нерухомості. Якщо квартира купується з урахуванням кредитних грошей, то ринкова ціна має вказуватись у заставній. При підписанні іпотечного договору оцінка вноситься в сам договір. За умови відмови позичальника повертати борг банк може продати нерухомість. Також процедура оцінювання може знадобитися для страхової компанії, яка передбачає укладання договору майнового страхування.

Процедура дає можливість розібратися з такими проблемами як: заперечення кадастрової ціни, суперечка з податковою, оцінка збитків при страховому випадку. Займатися проведенням оцінки може експерт чи банк. Незалежні фахівці мають регулюватися вимогами, а от банк може самостійно провести оцінку вартості. Перед тим, як замовити послугу, потрібно розуміти, який метод виконання оцінки вам треба.

документи

Якими методами проводиться оцінка нерухомості?

Є кілька методів, які можуть бути використані для проведення оцінки:

 • Прибутковий – експерт робить прогноз майбутнього доходу, який може принести нерухомість. В основному його використовують для комерційної нерухомості, яка здаватиметься в оренду;
 • Витратний – він базується на підрахунку витрат, які потрібні для покупки нерухомості з урахуванням зносу. Він застосовується для об’єктів, що знаходяться на стадії будівництва;
 • Порівняльний – найпоширеніший варіант, який використовується для житлового об’єкта. Квартира може порівнюватися з такими ж, за кількістю кімнат або розміром. Цей метод не завдає клопоту, але потрібно врахувати багато факторів;

Який із варіантів підійде у вашому випадку, буде залежати від особливостей нерухомості. Ви можете звернутися до спеціаліста, який відповість на ваші питання.

Що може вплинути на вартість оцінки?

Є кілька критеріїв, що впливають на формування оцінної вартості:

 • Розташування;
 • Вік будинку;
 • Поверховість;
 • Ремонт;
 • Балкони та висота стель;
 • Площа приміщення;
 • Інфраструктура території;
 • Якість ремонту.

Orange Park

Для виконання професійної оцінки вартості вам потрібен оцінювач нерухомості з https://pareto.com.ua/ua/ocinka-majna/. Багаторічний досвід роботи та професійний підхід дозволять не сумніватися у правильності виконаної роботи. Для замовлення послуги, потрібно підготувати документи на квартиру та ті, що підтверджують особу. Оцінка виконується, базуючись на діючих законах. Звертайтесь за допомогою до професіоналів, і ви зможете бути впевнені в досягнені бажаного результату.

Читайте також