Головна Світ мами Весняний авітаміноз: правила харчування і дієти

Весняний авітаміноз: правила харчування і дієти

mamabook
246 Переглядів

Питание при циститеМи  завжди з особливою радістю чекаємо весни. Готуємось до нового сезону, купуємо стильні речі, взуття. А чи готовий до приходу нового сезону ваш організм? Адже після виснажливого осінньо-зимового періоду ми нерідко страждаємо на авітаміноз. Які продукти потрібно вживати, аби зустріти весну без проблем зі здоров’ям? І як правильно зробити весняну чистку організму?

Наприкінці зими та на початку весни майже кожна з нас опиняється між двох вогнів. З одного боку, фігура вимагає корекції через зимовий теплообмін і енерговитрату, компенсованих зайвими калоріями. З іншого боку, настає весняна нестача вітамінів і час дотримання посту. Доводиться поєднувати два, на перший погляд, протилежних фактора і уважно редагувати свій раціон і спосіб життя.

Що слід і чого не слід їсти при гіповітамінозі?

До небажаних і непотрібних продуктів при гіповітамінозі відносяться:

  • в першу чергу, алкоголь, тому що разом з ним погано засвоюються вітаміни А, С, D і велика частина вітамінів групи B. Тим, хто курить, потрібно звернути увагу на вітамін С і В12;
  • будь-який фаст-фуд (але це стосується і будь-якого іншого часу року);
  • продукти з надмірною кількістю консервантів, містять транс-жири, які зазнали сильної термічної обробки.

Що ж все-таки потрібно їсти, щоб одночасно привести в порядок свій організм, не набрати зайву вагу і отримати необхідну кількість вітамінів? Це:

  • продукти з мінімальною промисловою і термічною обробкою: вам потрібні вітаміни, а чим меншій обробці піддасться продукт, тим більше вітамінів в ньому може зберегтися. Це може бути нешліфований рис, нерафінована олія, хліб з борошна грубого помелу, м’ясо замість ковбасних виробів;
  • овочі, зелень, квашена капуста, цитрусові і гранати. На жаль, через умови зберігання більша частина корисних властивостей зелені втрачається тому пам’ятайте, що зелень можна виростити на власному підвіконні, а овочі і ягоди – заморозити восени;
  • горіхи, насіння, сухофрукти, мед – їх можна вживати окремо один від одного, а можна і разом. Якщо додати в суміш сік лимона, то вийде один з кращих засобів від анемії;
  • пророщені зерна, паростки сої;
  • обов’язково слід залишити в раціоні шоколад і банани – серотонін і почуття радості при весняних скачках настрої особливо необхідні;
    полівітамінний комплекс (бажано попередньо проконсультуватися з лікарем).

Правильне харчування добре доповнювати різними корисними напоями. Прекрасно підходять трав’яні чаї, відвари з шипшини, сушених ягід чорниці, калини. Наприклад, цей рецепт допоможе впоратися з нестачею сил: суміш звіробою, листя кропиви, ожини, квіти глухої кропиви потрібно заварити в термосі, залишити на три години і пити як чай тричі на день після їжі. Ще один відмінний засіб – це гранатовий сік, бажано свіжовичавлений. А імбирний і малиновий чай не тільки корисні, але й допомагають схуднути.

Ранок слід починати з випитої натщесерце склянки води разом з ложкою меду або вичавленим соком лимона, так організм готується до прийому їжі.

Детокс-дієти

З дієтами в цей час року слід бути особливо уважним. Не варто різко обмежувати організм в їжі і необхідних йому вітамінах. Більш вірним способом стане правильно підібраний режим харчування і раціон продуктів, а також велика кількість споживаної води.

Саме навесні організм оновлюється, тому в цей час добре проводити різні очищають процедури. Якщо вас все-таки сильно турбують зайві кілограми і незручні відчуття, можете спробувати спеціальну очищувальну дієту, або так звану детокс – дієту. Так ваш організм не встигне випробувати стрес і буде підготовлений до весни.

Класична детокс – дієта передбачає перехід на систему “фрукти-овочі”. У першій половині дня дозволено їсти без обмежень фрукти, в другій половині – овочі в будь-якому виді: свіжі, запечені, приготовані на пару. Нижче наведений один з варіантів детокс – дієти з невеликими доповненнями.

Очищаюча дієта:

  • натщесерце перед сніданком випийте дві склянки води з вичавленим соком лимона. Через півгодини з’їжте один фрукт (наприклад, грейпфрут), після цього – порцію нешліфованого рису або кашу з проса з додаванням оливкової олії, бажано холодного віджиму;
  • на обід і вечерю приготуйте овочі на пару і додайте оливкового масла і трохи прянощів;
  • якщо відчуття голоду виносити складно, можете включити в свій раціон додаткові 100-200 г бобових або м’яса птиці.

Добре сприяє очищенню організму чай з Тулса, так званого індійського базиліка. Цей чай активно використовується в Аювердіческій практиці і замінює кофеїновмісні напої. Ви можете використовувати як свіже листя, так і сухі.

Чай з Тулса: залийте дві чайні ложки сухого листя Тулсі окропом (свіжих доведеться взяти в два рази більше) і дайте настоятися кілька хвилин, можна додати імбир.

детская обувь, сапогиНа фото: якісне дитяче взуття від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також