Плитка у ванну кімнату – найбільш популярний матеріал. Адже вона відрізняється довговічністю та здатністю витримувати механічні пошкодження. Плитка ідеально підходить до приміщення з високим рівнем вологи. Її можна чистити агресивною побутовою хімією, не пошкоджуючи фактури та зовнішнього вигляду. Проте на ринку представлений настільки великий вибір керамічної плитки для ванної кімнати, що покупці не знають, який варіант краще замовити. Якщо у вас є необхідність купити якісну та сучасну керамоплитку у Львові чи Києві, то радимо відвідати сайт компанії Керамхолл. Ви завжди зможете підібрати для себе оптимальні рішення за ціною та обрати від класичних то ексклюзивних дизайнів.
Порада 1. Враховуйте призначення
Коли виникає необхідність купити плитку у ванну кімнату, слід розрізняти її сферу застосування. Адже матеріал не є універсальним, тож існує різниця між плиткою для різних типів поверхні.
- Плитка на підлогу. Вона повинна мати товщину мінімум 6 мм. Це дозволяє витримувати навантаження від меблів, ванни, сантехніки, пральної машини. Така підлога повинна відрізнятися міцністю. Тож її коефіцієнт стійкості – не менше III класу.
- Плитка на стіну. Такий матеріал має більше декоративне значення. Цей матеріал достатньо тонкий, легко ріжеться інструментами, тож кладка виконується швидко і якісно. Якщо вам потрібно купити плитку для ванної кімнати з метою декорування стіни, то достатньо обрати I клас стійкості.
Порада 2. Фактура плитки
Це питання не лише естетики, але й практичності. Чимало людей полюбляє глянцеву керамічну плитку. Проте саме для ванної кімнати вона має певні недоліки. На такій поверхні швидко з’являються сліди вапна від води з-під крану. Також вона слизька, отже, не надто ергономічна.
Більш вдалі варіанти – це матова плитка або ж глянцева, але рельєфна. Відсутність блиску є чудовою можливістю, аби замаскувати небажані дефекти та псування поверхні плитки від постійного контакту з водою.
Рельєфна плитка сподобається власникам житла, які завжди у пошуках оригінальних рішень. Такий матеріал здатен імітувати різні текстури. Приміром, дерева, каменю, бамбуку, морської хвилі, каменю чи гальки, навіть натуральної зміїної шкіри.
Порада 3. Форма має значення
Класична плитка – це квадратна. Вона звична та забезпечує швидку, просту укладку. Виробники створюють численні варіації кольорів і візерунків. Тож квадратну плитку можна підібрати під стилістику будь-якого інтер’єру ванної кімнати.
Прямокутна плитка також легка в процесі збору. Головна рекомендація дизайнерів – обирати такий матеріал для невеликих приміщень. Маленька ванна кімната відразу ж візуально стане видовженою, якщо її стіни викладені з довгих прямокутників.
Мозаїка – ефектно, дорого, проте це перевага виключно великих ванних кімнат. Як би гарно не виглядала мозаїка, оцінити її складність і велич можна лише при достатньому просторі. Головна перевага мозаїчних стін чи підлоги у ванній кімнаті в тому, що такий метод укладки актуальний завжди – незалежно від трендів сучасного дизайну.