Головна Світ мами Важливі аспекти усиновлення дітей в Україні: поради від адвоката

Важливі аспекти усиновлення дітей в Україні: поради від адвоката

mamabook
234 Переглядів

Усиновлення дітей та прийняття їх у родину – досить складний та важливий процес. Особи, які виявили бажання подарувати сім’ю дітям-сиротам або діткам позбавленим батьківського піклування повинні пройти певну підготовку. Для всиновлення або удочеріння потрібно бути готовим і морально, і фізично, і психічно. Тому, у даній статті адвокат по усиновленню https://advocate-neroda.com.ua/services/advokat-po-usynovlennyu зверне увагу на важливі моменти при усиновленні діток в Україні.

Що потрібно для усиновлення дитини в Україні

Для того, щоб офіційно усиновити та прийняти дитинку у сім’ю майбутнім батькам потрібно пройти підготовку. Сам процес усиновлення займає досить значний проміжок часу та потребує підтримки від фахівців. Перш за все, особи, які бажають подарувати родину діткам повинні за місцем свого проживання або реєстрації звернутися у Службу у справах дітей та сім’ї, для постановки на облік та отримання спеціального статусу «кандидати в усиновлювачі». Додатково потрібно пройти спеціальний курс підготовки та результатами, якого видадуть довідку.

Після цього потрібно зібрати ряд документів.

Корисну інформацію з приводу усиновлення можна переглянути перейшовши за посиланням: https://advocate-neroda.com.ua/shho-potribno-znaty-pro-usynovlennya-v-ukrayini-2024

Базові документи для усиновлення дитини

  1. Українські паспорти та податкові коди усиновлювачі.
  2. Довідки про зареєстроване місце проживання чи перебування.
  3. Якщо усиновлює дитину пара, то свідоцтво про шлюб.
  4. Якщо у пари чи особи є власні діти, то свідоцтво про народження цієї дитини.
  5. Характеризуючі матеріали (довідки про доходи, характеристика з місця роботи, проживання).
  6. Медичні документи (висновок про стан здоров’я, довідка про відсутність психічних хвороб).
  7. Витяг про відсутність судимостей.
  8. Документи на житло, квартиру. При цьому житло може бути як власник, так і офіційно орендованим.

Це мінімальний пакет документів, який треба мати перед початком цього процесу.

Після збору цих документів, постановки на облік, отримання довідки про проходження курсу підготовки — заявникам видають висновок про можливість бути усиновлювачами.

Лише після цього розпочинається етап обрання дитинки або дітей для усиновлення. Після обрання дитини на усиновлення відбувається процес знайомства з дитиною, про що складається відповідний акт. Потім, орган опіки та піклування за місцем знаходження закладу, де перебуває дитина, яку усиновлюють готує висновок про доцільність усиновлення конкретними особами.

На підставі усіх цих зібраних документів адвокат складає заяву по усиновлення для суду.

батько

Де обрати та взяти дитину на усиновлення?

Обрати дитину для усиновлення можна на офіційному сайті Міністерства соціальної політики у спеціальній рубриці “Діти”. Відомості про діток яких можна усиновити розміщено у вільному та відкритому доступі в мережі Інтернет. Перейшовши на сайті Міністерства у рубрику “Діти” ви можете переглянути анкети дітей з фото, їх вік, стать, хвороби та інші дані.

Зазвичай, діти яких можна усиновити мають спеціальний статус: сирота, позбавлена батьківського піклування.

Усиновити можна дітей будь якого віку: від 0 до 18 років. Вік дітей залежить від вашого бажання та прийнятого рішення.

Скільки триває процедура усиновлення

Загалом весь процес усиновлення дітей (разом із судом) може зайняти від двох до десяти і більше місяців. Бувають випадки, коли цей процес триває рік або навіть і декілька років.

Суд розглядає справи про усиновлення порівняно із іншими справами досить швидко. Зазвичай 2-3 місяці. В більшості випадків у справі відбувається 1 або 2 судові засідання та суд приймає рішення. Розгляд справи про усиновлення відбувається у закритому порядку, для збереження таємниці усиновлення.

При усиновленні дитини через суд усиновлювачі можуть змінити такі дані дитини:

  • Прізвище;
  • Ім’я;
  • По батькові;
  • дату та місце народження.
  • Відомості про батьків у свідоцтві.

Рішення суду про усиновлення дітей є основним документом у якому заявники та усиновлювачі вказані батьками дітей. На підставі цього рішення можна отримати оновлені свідоцтва про народження дійте у органах державної реєстрації актів цивільного стану.

сессия

Перелік юридичних послуг адвоката по усиновленню

Адвокат по усиновленню в Києві та інших містах України може надати такі юридичні послуги:

  • Юридична консультація з приводу усиновлення;
  • Оформлення та підготовка документів на усиновлення;
  • Підготовка заяви про усиновлення для суду;
  • Супровід справи в суді;
  • Отримання рішення суду та передача заявника та інше.

Ви можете прямо зараз залишити звернення адвокату на сайті за посиланням: https://advocate-neroda.com.ua/ та описати коротко суть звернення чи проблеми. Адвокат після опрацювання звернення надасть Вам вичерпну відповідь з приводу справи та запропонує шляхи вирішення ситуації. Крім того, адвокат Нерода Алла одночасно є фахівцем в галузі сімейного, цивільного та спадкового прав, тому Ви зможете отримати повноцінну консультацію.

Читайте також