Головна Вагітність Чи можна вагітним ходити до церкви: думка священників

Чи можна вагітним ходити до церкви: думка священників

mamabook
595 Переглядів
Хрещення

ХрещенняВагітність – радісна та довгоочікувана подія для віруючої. На жаль, в народі існує чимало забобонів. Одне з них – «вагітним не можна ходити до церкви». Чи дійсно це так?

Думка священників

Священнослужителі спростовують цей популярний забобон. Вагітним не лише можна, але й потрібно відвідувати церкву. Організм жінки дуже послаблений, особливо якщо вона отримується посту. Тож вагітній варто частіше бувати в храмі, більше часу присвячувати молитві, уникати під час посту розважальних програм, фільмів, соцмереж. Слід бути милостивою та доброю до близьких, намагатися не засмучувати їх, не конфліктувати. Відвідування церкви збагачує духовно та енергетично, що дуже важливо для майбутньої мами.

А сам забобон про заборону відвідувати церкву вагітним з’явився як страх, що лихі люди можуть наврочити мамі й дитинці. Тож жінки уникали великого скупчення людей – і логічно, що не ходили до церкви на свята чи щонедільні служби.

Важлива порада

Слід пам’ятати, що вагітній жінці дозволено не стояти всю службу на ногах. Якщо їй стало погано, вона може в будь-який момент присісти в храмі. На останніх термінах вагітності краще не відвідувати церкву наодинці. Беріть близьку людину для супроводу та підтримки. Якщо ви сама, то не бійтеся звернутися до інших прихожан, аби вам допомогли сісти чи вийти подихати на свіже повітря.

Чи можна відвідувати церкву після пологів

А в цьому випадку дійсно діють певні обмеження. У післяпологовий період молоду маму турбують кровотечі. І думка більшості священиків така: ні в період менструації, ні після пологів жінка не повинна причащатися. Але відвідувати церкву їй можна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Думка священника: чи можна викидати шкаралупу від свячених яєць і крихти від пасок

Читайте також