Головна Здоров'я Чим вітамін С шкідливий для здоров’я

Чим вітамін С шкідливий для здоров’я

mamabook
201 Переглядів
грейпфрут

грейпфрутМи традиційно розмовляємо про користь вітамінів та їхній дефіцит. Але надмірне вживання вітамінів може бути не меншою проблемою, ніж їхня недостача.

Чимало людей у пошуках за укріпленням імунітету починають поглинати непомірно великі дози вітаміну С. І не здогадуються, що у великих кількостях він не принесе користі, але точно нашкодить здоров’ю. Тож не слід бездумно вживати БАДи, які зараз рекламують на кожному кроці. Наш сайт Mamabook пояснить, у чому небезпека передозування.

Добова норма вітаміну С

Імунітет слабне через дисбаланс у харчуванні. Якщо ви отримуєте мало амінокислот, вітамінів, мінералів та інших речовин, то знижуєте рівень імунної системи. Як наслідок – великий ризик перенести вірусні інфекції. У період епідемії масово починають вживати саме аскорбінову кислоту. Деякі, розраховуючи на її захисні функції від грипу та застуди, вживають гігантські дози – до 10 г. Здорова людина не в стані засвоїти таку кількість вітаміну С. Його добове всмоктування в кишечнику обмежено кількістю в 3-4 г, але й цього забагато. Вчені визначили безпечні дози вітаміну С – не більше 700 мг за добу під час застуди.

Чим небезпечне передозування

При руйнуванні вітаміну С в організмі утворюється щавлева кислота. Вона виводиться з сечею, адже аскорбінова кислота – водорозчинний вітамін. Якщо його забагато, то щавлева кислота осідає у вигляді піску, каміння в нирках.

Окрім того, надлишок вітаміну С сприяє руйнуванню еритроцитів, може спровокувати розлади шлунку та кишечнику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкращий вітамін проти старіння організму

Читайте також