Головна Здоров'я У яких випадках призначають МРТ хребта?

У яких випадках призначають МРТ хребта?

mamabook
88 Переглядів
масаж

масажМагнітно-резонансна томографія є одним із найінформативніших методів сучасної діагностики. Адже МРТ дає чітке уявлення про стан м’яких тканин тіла, приміром, кровоносних судин та хрящів, м’язових волокон. Це чудовид вид обстеження мозку – головного та спинного. Також томографія може призначатися для оцінки опорно-рухового апарату. Дуже часто пацієнтів направляють на МРТ хребта, аби побачити ступінь травматизації тканин, дегенеративні та вікові зміни, відслідкувати динаміку в лікуванні.

Дізнайтеся про особливості проведення діагностики та застосування МРТ.

Що слід знати про МРТ?

Це неінвазивне дослідження. Для виконання обстеження не вимагається порушень шкірного покриву пацієнта. Також у більшості випадків не застосовується анестезія. Винятком є лише певні психо-емоційні стани, пов’язані із фобіями чи неспроможністю зафіксувати тіло нерухомо.

Під час процедури пацієнта кладуть у спеціальний тонель апарату, де відбувається сканування тіла за допомогою потужних магнітних полів. Процедура достатньо гучна, проте безпечна.

МРТ використовується для виявлення та діагностики різних станів та захворювань, зокрема травми, пухлини, захворювання судин та нейрологічні розлади. В порівнянні з іншими методами зображення, такими як рентгенівські промені або КТ, магнітно-резонансна томографія забезпечує кращу деталізацію та не вимагає використання шкідливих рентгенівських променів.

МРТ може використовуватися для обстеження різних частин тіла, включаючи голову, шийний відділ хребта, грудний відділ, черевну порожнину, таз та кінцівки. Цей метод діагностики дозволяє лікарям отримати детальні зображення органів та тканин, що допомагає в постановці правильного діагноуз та призначенні ефективного лікування.

Коли пацієнту рекомедовано МРТ хребта?

Діагностична томографія хребта та його різних відділів призначається при численних сиптомах і станах. Ось головні причини, чому лікар може направити пацієнта на виконання МРТ:

  1. Біль у спині. Якщо пацієнт скаржиться на біль у попереку чи інших відділах, діагностикаможе виявити такі причини болю, як грижа, стеноз хребта, остеохондроз або інші патології.
  2. Травматизм. Після травми хребта (падіння, наслідки спортивного тренування) МРТ призначається з метою для оцінки можливих ушкоджень. Обстеження дозволяє виявити переломи й тріщини, зміщення хребців, ушкодження диска або м’язів.
  3. Неврологічні симптоми. У випадках, коли пацієнт має такі стійкі неврологічні симптоми, як слабкість, оніміння або втрата чутливості у руках чи ногах, МРТ може виявити причини цих симптомів. Зазвичай це затискання нервових корінців або звуження спинномозкового каналу.
  4. Підготовка до хірургічного втручання. МРТ може використовуватися як підготовча діагностика. Лікарю-хірургу необхідно оцінити точну локалізацію новоутворення чи грижі, ступінь деформації хребта.
  5. Моніторинг терапії. МРТ може використовуватися для оцінки ефективності лікування та стеженням за прогресом хвороби.

У цих випадках магнітно-резонансна томографія дозволяє лікарям отримати детальні зображення структур хребта та безпомилково визначити діагноз.

Читайте також