Існує думка, що хрещення заборонено проводити на великі церковні свята – Великдень, Різдво, Покрову тощо. Також вважається, що є заборона на проведення таїнства в період посту. Чи так це насправді?
Відповіді дає наш сайт Mamabook.
Традиційна позиція
Хрещення дітей проводиться в будь-який день, у том числі святковий чи пісний. У служби, що проводяться у вихідні, зазвичай великий наплив людей до храму чи церкви. Тож лише з цієї точки зору в церкві можуть порадити перенести хрещення на будній день.
Церква вирішує сама
Проте чимало батьків зіштовхуються з ситуацією, коли церква на власний розсуд не проводить обряди хрещення на великі церковні свята. Адже потрапити до церкви дійсно хоче багато людей, а богослужіння в ці дні тривалі. Тож вам слід заздалегідь обговорити дату таїнства безпосередньо зі священиком.
Що ще потрібно знати
Зверніть увагу, якщо ви хрестите малюка у період посту, то на столі під час хрестин повинні стояти лише пісні страви.
Найкраще все-таки обрати день, коли в церкві буде найменше людей. Або є можливість домовитися зі священиком про проведення індивідуального таїнства.
Вам слід завчасно домовитися про:
- Дату обряду.
- Отримати перелік необхідних речей, які потрібно взяти до церкви на хрещення.
- Уточнити церковне ім’я малюка, яким він буде названий при хрещенні.
- Обговорити кандидатури хрещених батьків та узгодити зі священиком їхні обов’язки. Наприклад, вони повинна вивчити напам’ять молитву «Символ віри».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва “Символ віри” українською мовою