Головна Школярі Цікаво для дітей: як різні тварини готуються до зими

Цікаво для дітей: як різні тварини готуються до зими

mamabook
17960 Переглядів

Восени ми, люди, готуємося до зустрічі з зимою. Купуємо теплі речі, ховаємо урожай, робимо консервацію овочів. Виявляється, тваринки, що живуть у лісі, роблять майже те саме! Наш сайт Mamabook розповість, як різні звірята готуються до зустрічі снігу та морозів.


ВЕДМІДЬ

Господар лісу споживає ягоди, горіхи, коріння рослин, личинок жуків, рибу. Активно харчуючись улітку, він відкладає побільше жиру під шкірою. Бурі ведмеді шукають спокійне місце, де вони зможуть проспати всю зиму. Барліг повинен бути глибоко в лісі, у темному, захищеному місці. Гарно від’ївшись, ведмеді залізають у барліг та сплять там цілу зиму. Ведмежа сплячка розпочинається в листопаді. Взимку у ведмедиці народжується 1-2 малят. Вони дуже маленькі – розміром із рукавичку. Мати-ведмедиця годує їх молоком всю зимку.

РИСЬ

Ця тварина в зимовий період не спись. Це хижак, який полює цілий рік. Ця тварина ідеально пристосована до холоду. Вона граційно, легко пересувається по глибокому снігу, вміє лазити по деревах. Улюблена здобич рисі – зайці, тетереви. Інколи рись навіть нападає на дитинчат диких кабанів. Узимку часто ловить дрібних гризунів. Аби не замерзнути, узимку рись змінює своє хутро на м’яке та дуже густе. В Україні ця граційна тварина зустрічається дуже рідко – лише в Карпатах та на Поліссі.

рысь, животные, лес

 

ЗАЄЦЬ

Як нам відомо, наші зайці-русаки взимку стають білими лише з боків. Колір свій змінюють ще в листопаді. Узимку харчуються корою дерев, дрібними гілочками верби, берези. Дуже полюбляють забігати на наші городи поблизу лісу, аби пообгризати кору в садку. Постійного житла в зайців немає. Коли надворі буревій та хурделиця, зайці залізають під кущі і чекають, доки їх зверху замете снігом. А от у їніх побратимів зайців-біляків хутро взимку чисто біле, за винятком кінчиків вух.

заєць, заяц, животные

ЇЖАК

Коли приходить осінь, їжакам вже дуже важко знайти здобич. Черви ховаються глибоко в землю, ящірки ховаються. Ще важче знаходити жуків та жаб. У ясні осінні дні їжак готує собі тепле гніздо для зимівлі. А вночі він тягне до нірки сухе листя та м’який лісовий мох. У зимовій сплячці їжак проводить понад 6 місяців. У цей період він нічого не їсть і не рухається. Спить їжак, згорнувшись у клубочок, під товстим заметом, наче під теплою ковдрою. І спить він усю зиму, до весняного тепла.

їжак

 

БІЛКА

Цей гризун також робить зимові запаси. Білки взимку сплять лише в дуже сильні морози, тому їжа необхідна їм цілий сезон. На відміну від решти тварин, білки збирають запаси не для себе, а й для побратимів. Восени білки ховають жолуді, горіхи під голки на землі, у дупла, заривають в землю. Дістати поживу може не лише їх власниця, але й інші білки. Гриби вони збирають по-особливому: нанизають їх на гілочки дерев та розкладають у пазухах між гілочками. На зиму шубка білки стає дуже м’якою, густою, пухнастою, аби допомогти тваринці краще зігріватися. Проте білка змінює свій колір – з насиченого рудого до сіруватого. Свої гнізда білки роблять на високих соснах та ялинках. Усередині дупла – м’яка трава, мох, шерсть. У сильні морози та заметіль білки не вилазять з дупла, а сплять та чекають на тепло.

белка, животные, лес

ЛИСИЦІ ТА ВОВКИ

Узимку ці хижаки, звичайно, не сплять. Вони, як і решта тварин, на зиму отримують від природу густу теплу шерсть. Зимою вовки об’єднуються у зграї та полюють. Їх жертвами стають дикі кабани, зайці, косулі. А лисиці полюють на тварин меншого розміру – зайців, дрібних гризунів, птахів. Від холоду лисиці та вовки ховаються у норах, які риють на схилах пагорбів, під заваленими деревами.

лисица, животные, зима

БОБРИ

Восени уся родина зайнята заготовленням їжі. Бобри завдяки своїм гострим зубам валять улюблені дерева – вербу чи осику. Будують міцні хатки. Вхід до нори завжди захований під водою. Взимку усередині хатинка бобра завжди тепло, температура ніколи не опускається нижче 0 градусів.

бобри, бобер, животные, лес

ЛОСЬ

Ці тварини живуть у густих лісах. Ближче до осені, коли достигають чорниці та брусниця, лосі люблять їсти ці ягідки прямо з гілочок. Також вони полюбляють гриби, навіть вміють їх шукати. Зимою тварини об’їдають кору осики, горобини, верби. У кінці осені лосі завжди скидають свої старі роги, а до весни у них відростають нові. Постійного житла вони не мають.

лось, зима, животные, лес

ЛІСОВІ МИШІ

Вони дуже багато їдять, тому на зиму запасаються насінням та ягодами. Зимою, коли земля покрита снігом, ці звірята риють собі ходи в наметах, а також можуть шукати захисту в людських сараях, дачах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які тварини змінюють колір на зиму – фото та опис

плашка

Читайте також