Головна Школярі Цікаво для дітей: чим відрізняється заєць від кролика?

Цікаво для дітей: чим відрізняється заєць від кролика?

mamabook
4305 Переглядів

заєць, кролик, твариниЗаєць та кролик – брати. Ці тварини дуже схожі між собою ззовні, є чимало спільного і в їхній поведінці. Але насправді вони дуже далекі родичі, тому між ними більше різниці, ніж спільного.

Наш сайт Mamabook розповість цікаві факти про цих двох тварин. 

Здатність до бігу
Обидві тварини рятуються під небезпеки або хижаків завдяки втечі. Але якщо зайці відомі як прудкі, швидкі тварини, то кролики їм значно поступаються в швидкості. І манера руху в них також різна. Перші – чудові спринтери, а кролики значно повільніші. Вони не біжать, а просто швидко пересуваються або стрибають. Помітивши небезпеку, кролики й зовсім можуть завмерти на місці, зціпеніти від страху. Причини такої поведінки зрозуміла: зайці мають сильні та довгі задні лапи, а в кроликів вони короткуваті й не пристосовані для бігу.

Цікаво!

  • Середня швидкість зайця – 70 км/год,
  • дикого кролика – 54 км/год,
  • домашнього кролика – 20 км/год.

Чим відрізняються ззовні
У першу чергу, кролики виглядають значно масивніше, оскільки й важать значно більше. Середня домашня тваринка важить 9-10 кг. А заєць-русак, наприклад, важить 4-6 кг, біляки – не більше 5 кг. Відрізнити тварин легко і за довжиною вух: у кролів вони значно вужчі та коротші.

У період сезонної линьки зайці змінюють колір своєї шубки. Узимку вони білі, а літо – темні. У кроликів також є линька двічі на рік, але своє забарвлення тварини при цьому не змінюють.

Особливості поведінки
Багато людей вважає, що кролики існують лише в домашньому середовищі. Але це не так. У природі також живуть дикі кролики. І там вони активно риють нірки. А от зайці не прив’язані до конкретного місця проживання, вони часто змінюють місце ночівлі, вільно пересуваються по різних територіях. Дикі кролики закріплені на одній місцевості і неохоче залишають цю територію.

Малюки
У кроликів малята народжують часто, в усі сезони року. Зайці ж народжують діток лише в сприятливі пори року, коли удосталь їжі, надворі тепло. Отже, зайченята з’являються на світ з кінця весни і до кінця літа.

Кролики народжуються сліпенькі та голі. Вони ще довго прив’язані до матусі. А зайченята народжуються вже зрячі, з шорсткою. Маленькі зайці дуже самостійні, рано починають жити без мами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво для дітей — неймовірні факти про рослини і тварин України


Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!

Читайте також