На відміну від smart-годинників і фітнес-браслетів, наручні моделі залишаються класичним та надійним виробом, перевіреним часом. Це не гаджети, які часто вимагають ремонту та заміни. Важливо розуміти, зо фірмові наручні годинники здатні служити десятиліття. Це той аксесуар, який навіть передається у спадок, не втрачаючи своєї краси та актуальності. Тому до вибору цих виробів слід поставитися відповідально. Переглянути величезний вибір швейцарських годинників – нових та б/у, продати свій наручний годинник можна тут. Ми ж дамо 3 важливі поради, як не помилитися з покупкою.
Порада 1. Матеріал корпусу
Цей критерій визначає довговічність та стійкість виробу. Також вид виду матеріалу залежать і особливості дизайну. Які варіанти найміцніші на практиці?
- Пластик. Не варто недооцінювати цей матеріал. Сьогодні його створюють високоміцним, протиударним. Це оптимальне рішення для спортивних моделей, а також наручних годинників для дітей.
- Сталь. Класичне рішення, втілення презентабельності. Нержавіюча сталь навіть із роками не втрачає свого відмінного зовнішнього вигляду. Моделі зі сталевим корпусом підходять для впевнених у собі статусних чоловіків.
- Титан. Матеріал не поступається своїми властивостями навіть сталі. Але при цьому має ще одну перевагу – невелику вагу. Часто виготовляють моделі-унісекс із титановим корпусом.
- Кераміка. Дуже оригінальне та надійне рішення. Але варто знати, що керамічний матовий корпус більш практичний, оскільки він не змінює свого зовнішнього вигляду. А на глянцевій текстурі завжди залишаються відбитки пальців та численні подряпини.
Порада 2. Тип циферблату
Це питання зручності, але також тип циферблату задає певний дизайн. Деякі циферблати є класичними, інтуїтивно зрозумілими для всіх. Але бувають варіанти, до яких доведеться тривалий час звикати.
- Зі стрілками. Традиційне рішення у вигляді секундної та годинникової стрілок.
- Цифровий. Це електронне рішення, коли показники часу відображаються на рідкокристалічному екрані.
- Комбінований. Оригінальний дизайн, у якому поєднуються і стрілки, і електронні показники.
- Світлодіодний. Принцип роботи такий же, як у цифровому годиннику, але циферблат доповнений підсвіткою.
- Дисковий. Моделі для істинних поціновувачів класики. Циферблат представлено у вигляді рухомих шкал. Вони відображають секунди, хвилини та години. Інколи передбачається й віконце з датуванням.
Порада 3. Особливості розмітки
Вам заздалегідь слід визначитися, яким чином будуть відображатися цифри на годиннику. Сьогодні все частіше можна зустріти циферблати арабського вигляду: це знайомі всім числа від 1 до 12.
Для римського позначення часу використовують символи, які вважаються більш старим типом. Це розмітки від I до XII.
Можна підібрати й годинники з особливими мітками-індексами або з їхньою повною відсутністю. Оригінальне рішення – заміна деяких позначок цінними камінчиками. Часто в жіночих моделях камінці визначають положення 3, 6, 9 та 12 годин.