Головна Здоров'я Стригучий лишай (мікроспорія) у дітей та дорослих: як виглядає, фото, лікування

Стригучий лишай (мікроспорія) у дітей та дорослих: як виглядає, фото, лікування

mamabook
1179 Переглядів
кіт

кіт

Виділяють 5 видів лишаїв, які можуть вражати людину. Це рожевий, різнокольоровий, червоний плоский, оперізуючий та стригучий. Саме останній вид лишая вважається найпоширенішим. Наш сайт Mamabook розповість, як виглядає стригучий лишай, як він проявляється, як передається та як лікуються від мікроспорії.

Яки виглядає стригучий лишай (фото)

Мікроспорія, або стригучий лишай, – це захворювання шкіри, яке провокує мікроскопічний грибком. Зазвичай він уражає тіло, проте можете розповсюджуватися на волосяній зоні та нігтях.

На початкових стадіях захворювання мікроспорія може проявлятися як маленькі червоні плями на шкірі, які розширюються і стають декількома сантиметрами в діаметрі. Згоди плями можуть ставати більш великими та формувати кільцеві форми з випадінням волосся в центрі. Іноді на місці ураження шкіри можуть з’являтися маленькі бульбашки або пухирці.

Ознаки стригучого лишая:

  • Сильний свербіж у місці ураження.
  • Сухість, відлущування шкіри.
  • Поява маленьких рожево-червоних плям, які із часом збільшуються в розмірі та об’єднуються між собою.
  • Випадіння волосся в зоні лишая.
  • Місцеве запалення та інфікування рани, якщо дитина регулярно розчісує лишай.

стригучий лишай

Як передається стригучий лишай

Найчастіше стригучий лишай передається при контакті із зараженими вуличними чи недоглянутими домашніми тваринами – від котів та собак. Саме тому стригучий лишай найчастіше зустрічається в дітей і підлітків.

Мікроспорія передається від людини до людини або від тварини до людини через контакт зі шкірою або волоссям, які містять грибкові спори. Це може статися під час дотику до інфікованої людини або тварини.

Також мікроспорія може передаватися через спільне використання особистих речей: рушники, гребінці, одяг або постіль. Грибки, що викликають мікроспорію, можуть жити на поверхнях предметів та речей протягом 1 місяця.

лишай

Профілактика стригучого лишая

Щоб запобігти передачі мікроспорії, важливо уникати контакту з інфікованими тваринами та людьми, які мають ознаки захворювання. Також необхідно дотримуватися правил особистої гігієни, що передбачає регулярне миття рук та використання індивідуальних рушників, гребінців. Слід часто міняти постільну білизну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядюать воші та гниди (фото, опис)

Як лікують від стригучого лишая

Лікування мікроспорії передбачає застосування протигрибкових препаратів. Це мазі, креми та лосьйони, які наносяться на ділянки ураженої шкіри. Проте, в особливо складних випадках, лікарі можуть призначати прийом протигрибкових препаратів внутрішньо.

Також комплексна терапія моде включати інші методи лікування: такі, як дія ультрафіолетом, вживання імуномодулюючих засобів та лікування супутніх інфекцій або запалень, які можуть посилити симптоми мікроспорії.

Для досягнення найкращих результатів лікування важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря та виконувати процедури в повному обсязі. Якщо пройти лікування лише частково, то прояви стригучого лишая із часом повернуться із новою силою. І доведеться шукати більш сильні препарати.

руки

Чи виросте волосся після лишая?

Відростання волосся після стригучого лишая залежить від ступеню ураження шкіри. Чим воно глибше, тим довше може не рости волосся. Зазвичай після лікування волосся починає відростати через 3 місяця. Якщо цього не відбувається, слід звернутися до лікаря-трихолога, аби стимулювати ріст та оцінити стан волосяних фолікулів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 видів лишая у дитини (фото та опис)

плашка

Читайте також