19 грудня усі, особливо дітки, з нетерпінням очікують одне з найшанованіших у році свят. Це День святого Миколая, або Миколая Чудотворця. Як правильно провести цей день? Що, згадно традиції, можна та не слді робити на Миколая?
Що не можна робити
19 грудня припадає на Різдвяний піст. У цей день можна їсти рибу, але не можна їсти м’ясо, яйця та інші продукти тваринного походження.
У День Святого Миколая не можна давати в борг. Наші предки вірили, що позичальник разом з грошима може винести з будинку удачу і везіння.
У цей день православна церква не говорить про якісь обмеження на виконання домашніх робіт. Але згідно з народним звичаєм, у цей день не можна займатися ремонтом, шити, прати.
Що потрібно робити
В цей день віруючі люди обов’язково повинні піти до церкви і помолитися. 19 грудня найкраще почати з ранкової служби.
Наслідуючи приклад Миколи Чудотворця, в цей день необхідно допомагати близьким, роздавати милостиню, але не афішувати це.
Згідно з народною традицією, в День Святого Миколая кладуть під подушку подарунки, найчастіше це солодощі: цукерки, шоколад, пряники. Подарунки потрібно покласти вночі, щоб вранці чоловік прокинувся і знайшов під подушкою подарунок від Миколая.
Наші предки завжди веселилися в День Миколи, влаштовували гуляння, накривали пишний стіл, запрошували гостей. Це веселе свято, тому 19 грудня потрібно проводити в радості й веселощі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитяча казка про Святого Миколая