Головна Релакс Що можна і що не можна робити на Різдво

Що можна і що не можна робити на Різдво

mamabook
233 Переглядів

свечиРіздво Христове – свято, яке в пошані в українців. Тому провести свято потрібно, суворо дотримуючись традиції та церковних правил. Наш сайт підготував відповідь на популярне запитання, що дозволено і що заборонено робити на Різдво.

Дотримання посту
Першою і головною традицією є, звичайно ж, Великий Піст, який тримається 40 днів. Як відомо, протягом цього часу православному християнинові небажано вживати м’ясо і молочну продукцію, засновуючи свій раціон на овочах і фруктах. Вважається, що тільки через фізичне очищення протягом тривалого часу людина може очиститися від душевних гріхів. Найголовнішими днями Посту є Святвечір. У цей день настає ментальне очищення, після чого людина може сміливо говорити про те, що він прощений. 

Заборонено купатися
Пов’язаний з Різдвом і заборона на будь-які водні процедури перед святом. Для сучасної людини така традиція здасться досить кумедною і навіть дивною, але зрозуміти її з погляду того часу можна – тільки для підготовки лазні потрібно було зробити масу справ, які займають багато часу. Крім цього вважалося, що вода може «змити гріхи» людини, чого перед Різдвом робити було заборонено, адже цього необхідно було досягти тільки через молитви і дотримання всіх традицій.

Поведінка в церкві
Збираючись на Всеношну та інші богослужіння, необхідно подбати про зовнішнє і внутрішнє благополуччя. Жінки повинні відмовитися від косметики, одягнутися в закриті сукні або одягнути кофту та спідницю. На голові має бути хустка. Чоловіки, навпаки, приходять до храму з непокритою головою. Не беріть до церкви прикраси. 

Головне, що не можна робити на Різдво Христове, це приходити в церкву злим, агресивним, з почуттям образи на ближнього. Серце повинно бути сповненим радістю з приводу народження Христа. Досягти подібного душевного стану допомагають сповідь і причастя. 

Під час служби забороняється відволікатися, надто уважно розглядати ікони та священнослужителів. Потрібно стояти, опустивши голову, і уважно слухати молитви.

Великим гріхом вважається відхід зі служби до її закінчення. Всі молитви і поклони вчиняються з думками про Бога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народні прикмети на Різдво Христове

Колядування
«Посівання» або «колядки» – знайома багатьом традиція, коли після духовного очищення людина повинна розкидати по кутках кімнати зерно, благословляючи господарів. Вважалося, що в цей день не можна говорити нічого поганого і поганого як про самих господарів, так і взагалі про життя. За повір’ями, це могло призвести до виникнення проблем зі здоров’ям або навіть смерті.

Святковий стіл та побут
Важлива заборона – це пишне святкування і відсутність господарських справ напередодні свята. Християни вірили, що не можна ні в якому разі шити, в’язати і полювати, оскільки це святий день і присвячувати його рутинним обов’язків було рівносильно повного заперечення самого свята. Замість цього в кожному будинку накривався пишний стіл з численними частуваннями, люди ходили один до одного в гості і говорили тільки про хороше.

Вважається, що і в Святвечір, і 7 січня не можна шити та в’язати. Кажуть, що людина, яка шиє на Різдво, буде мати проблеми із зором. Якщо у день Різдва займатися господарськими клопотами – можна накликати хвороби. Також до Водохреща не можна вбивати тварин та полювати у лісі. Одяг, у якому родина відзначає Різдво, має бути святковим, у світлих тонах. Не прийнято святкувати у старих речах. Також дівчатам не можна ворожити у цей день.

Як провести свято
На Різдво прийнято ходити у гості найближчих людей. У цей день у домівках запалюють багато свічок. Різдво потрібно зустрічати із посмішкою та гарним настроєм. Цього дня ви потрібно забути старі образи, вибачити близьких та рідних, примиритися.

чашка, чашки, товар

Оригінальні подарункові чашки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Бажаємо світлих думок та гарного настрою, якого вам обов’язково додасть ця чудова підбірка українських колядок та щедрівок.

Читайте також