Головна Світ мами Що можна і не можна робити на Різдво

Що можна і не можна робити на Різдво

mamabook
1248 Переглядів

Рождественское печенье с миндалем для детейРіздво – одне з найважливіших свят у році. В першу чергу, це сімейне свято. Існує чимало правил, повз’язаних зі Святвечором. Дізнайтесь, що можна і чого не слід робити в Різдво.

Першою і головною традицією є, звичайно ж, Великий Піст, який тримається 40 днів. Як відомо, протягом цього часу православному християнинові небажано вживати м’ясо і молочну продукцію, засновуючи свій раціон на овочах і фруктах. Вважається, що тільки через фізичне очищення протягом тривалого часу людина може очиститися від душевних гріхів. Найголовнішими днями Посту є Святвечір. У цей день настає ментальне очищення, після чого людина може сміливо говорити про те, що він прощений. Однак найголовнішим правилом Великого Посту є його необов’язковість виконання. Тільки тому, хто по-справжньому хоче зробити такий серйозний вчинок, дозволяється тримати Пост, в іншому випадку це вважається насильством і засуджується християнськими канонами і церквою.

Пов’язана з Різдвом і заборона на будь-які водні процедури перед святом. Для сучасної людини така традиція здасться досить кумедною і навіть дивною, але зрозуміти її з погляду того часу можна – тільки для підготовки лазні потрібно було зробити масу справ, які займають багато часу. Крім цього вважалося, що вода може «змити гріхи» людини, чого перед Різдвом робити було заборонено, адже цього необхідно було досягти тільки через молитви і дотримання всіх традицій.

«Посівання» або «колядки» – знайома багатьом традиція, коли після духовного очищення людина повинна розкидати по кутках кімнати зерно, благословляючи господарів. Вважалося, що в цей день не можна говорити нічого поганого і поганого як про самих господарів, так і взагалі про життя. За повір’ями, це могло призвести до виникнення проблем зі здоров’ям або навіть смерті.

Ща одна заборона – це господарські справи напередодні свята. Християни вірили, що не можна ні в якому разі шити, в’язати і полювати, оскільки це святий день і присвячувати його рутинним обов’язків було рівносильно повного заперечення самого свята. Замість цього в кожному будинку накривався пишний стіл з численними частуваннями, люди ходили один до одного в гості і говорили тільки про хороше.

Також на Різдво не можна сваритись, вживати образливі слова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народні прикмети на Різдво

Безпосередньо в Святвечір (6 січня) не можна веселитись, гуляти. Також не бажано приймати гостей. Це важлива сімейна, духовна вечеря. А всі веселощі дозволені 7 січня, в день Різдва.

По-перше, необхідно пам’ятати, що це чисто сімейне свято, і відзначатися він повинен виключно у вузькому колі рідних і близьких.

Напередодні будинок повинен бути чисто прибраний і прикрашений. Стіл для торжества потрібно накрити дуже ситно і різноманітно, адже багато людей дотримуються суворого різдвяного пісту, який закінчується з появою першої зірки на небі в різдвяну ніч. Вважається, що й вечеряти треба починати саме з появою цієї зірки, яка повідомляє всьому світу про народження Христа.

Необхідно поставити біля ікон трохи святкової куті, це частування для ваших померлих предків, які, за повір’ям, неодмінно заглянуть на святкову вечерю.

Також потрібно сходити до церкви, і пожертвувати деяку суму грошей для неї, це допоможе і вам в майбутньому році примножити свої багатства.

Не відмовте тим, хто посить милостиню, обов’язково подайте копійку, не забувши вимовити заповітну фразу: “так не збідніє рука, що дає”. Благі справи ніколи не залишаються без нагороди.

І нарешті, якщо до вас прийшов нежданий гість, то неодмінно посадіть його за стіл і почастуєте, як слід. Це прекрасна прикмета, що повідомляє про те, що в майбутньому році біля вас буде багато добрих і відданих друзів.

Звичайно в зимові свята, неодружені дівчата ворожать, намагаючись дізнатися своє майбутнє або ім’я нареченого. Але саме в Різдво цим займатися суворо забороняється, щоб не накликати на себе і своїх близьких біду. Це свято має глибоко релігійне коріння і тому все, що пов’язано з містикою і гріховністю потрапляє під найсуворішу заборону.

В Святе Різдво, втім, як і в будь-який інший велике церковне свято, не можна займатися домашніми справами, прибиранням, шиттям, миттям підлог і в’язанням. Приймати душ або ванну в Святвечір теж не можна.

Досить дивним і незбагненним постулатом в цей день є заборона на вживання води. Вгамовувати свою спрагу можна лише чаєм, морсом, соками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитячі загадки про Різдво

Завзятим рибалкам і мисливцям в Різдво так само необхідно відмовитися від своїх захоплень. Ображати, і тим більше вбивати, братів наших менших, категорично заборонено.

Ну, і нарешті, стежте за своїм настроєм і ставленням до оточуючих. Не варто вступати в конфлікти, лаятися матом, брехати і проявляти нетерпимість до недоліків близьких.

Зустрічайте Різдво у колі сім’ї, за багато накритим столом, в ошатною одязі і з прекрасним настроєм. Не варто в цей вечір перебувати в галасливій компанії, в нічному клубі або ресторані. Обов’язково сідайте за святковий стіл лише в одязі світлого кольору! Темний, особливо чорний одяг, на великі церковні свята заборонений.

Гарного вам Різдва!

чашка, чашки, товар

Оригінальні подарункові чашки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також