Головна Здоров'я Що таке клітковина та як правильно її вживати

Що таке клітковина та як правильно її вживати

mamabook
245 Переглядів
смузі

псиліумРослинну клітковину сміливо можна назвати основою здорового харчування. Клітковина має вигляд грубих волокон, які не здатні перетравити ферменти нашого шлунково-кишкового тракту. Виникає запитання: «Навіщо нам їжа, яка не засвоюється і не є джерелом цінних нутрієнтів»? Виявляється, цінність клітковини настільки велика, що без неї неможливо сформувати повноцінний раціон сучасної людини. Варто знати, що клітковина має лише рослинне походження – і аналогів цьому компоненту не знайти в тваринній їжі. Якісну та натуральну продукцію для здоров’я, зокрема й рослинну клітковину, в Україні представляє компанія Грін Віза. Ми ж детально розглянемо, які види клітковини існують і яку цінність для здоров’я мають.

Яку клітковину обрати

Традиційно клітковину розподіляють на два види: розчинну й нерозчинну. Обирати лише один вид недоцільно, оскільки кожен з них має свої цінні властивості. Тож потрібно формувати раціон таким чином, аби в ньому щоденно були присутні обидва види клітковини.

Головна цінність розчинної – в здатності ефективно знижувати рівень цукру й шкідливого холестерину. Розчинна чудово контактує з водою, розчиняється в ній та розкладається в товстому кишечнику у вигляді гелеподібної речовини.

Джерела розчинної клітковини:

  • Бобові, деякі фрукти й овочі (гарбуз, яблуко), цільнозернова вівсянка, псиліум.

льон

Нерозчинна клітковина використовується як «мітла». Вона проходять по всьому шлунково-кишковому тракту, механічно вичищаючи надмірні скупчення шлаків, гнилісних решток їжі, сприяє покращенню перистальтики та вживається як профілактика хронічного запору.

Джерела нерозчинної клітковини:

  • Зернові культури, висівки, більшість фруктів й овочів (особливо капуста, морква), гриби, насіння льону.

До речі, саме клітковина (шрот) з насіння льону вважається одним із найкорисніших видів клітковини. Про його цінні властивості можна прочитати більше на сайті https://greenvisa.com.ua/product/klitkovina-nasinnya-lonu/.

смузі

7 корисних властивостей клітковини

  • Делікатно покриває стінки шлунку, кишечнику, за рахунок чого прискорює загоєння слизової, зменшує запальний процес.
  • Використовується як пребіотик – їжа для корисної мікрофлори кишечнику.
  • Діє як природний абсорбент, що ефективно всмоктує та виводить токсини.
  • Уповільнює процес всмоктування глюкози в кров, тому захищає від різких стрибків інсуліну, виконує ефективну функцію профілактики цукрового діабету 2 типу.
  • Клітковина не має енергетичної цінності, але при цьому дає відчуття насичення, тому зменшує бажання їсти і допомагає нормалізувати вагу.
  • Ефективна профілактика та лікування геморою.
  • Лігнани в складі клітковини – потужні речовини з антиоксидантними властивостями, що знижують ризик розвитку онкозахворювань.

Як приймати клітковину

Існує загальноприйнята добова норма шроту (рослинної клітковини). Це 40 г на добу. Оптимально розділити прийом на два етапи – ранок і вечір. Клітковину зручно додавати до смузі, можна посипати гарніри. Розчинну клітковину (наприклад, псиліум) можна додати до склянки теплої води й випити за 30 хвилин до їжі.

 

Читайте також