Головна Світ мами Що таке харчові ароматизатори і як їх використовувати

Що таке харчові ароматизатори і як їх використовувати

mamabook
232 Переглядів
роли

роли

Створення страв – це складний багатоетапний процес. Сучасна кулінарна справа потребує застосування додаткових інгредієнтів, які здатні якісно покращити смак. Для цього в їжу додають спеціальні компоненти. Вони можуть або змінити смак та аромат продукту, або ж зробити більш вираженими та насиченими інші складники. Такі компоненти активно застосовуються не лише в ресторанній страві чи відділах з готовою їжею в супермаркетах. Кожна господиня також бере на замітку диво-інгредієнти. Один із таких варіантів – це ароматизатори харчові, які можуть бути в рідкому чи сипучому стані.

Де використовуються ароматизатори?

Спектр застосування цих речовин дуже широкий. Ароматизатори випускають у зручній формі та легко дозуються. Достатньо невеликої кількості, аби суттєво змінити характеристики будь-якої страви. Йдеться не лише про традиційні продукти – м’ясні чи рибні. Сьогодні харчові ароматизатори присутні навіть у десертах, аби підвищити їх апетитний запах. Приміром, важко зробити концентрований та виражений смак вишневого тістечка. А невеличка кількість ароматизатору якісно вплине на показники десерту.

З якою метою використовують сучасні ароматизатори:

  • заохотити їсти несмачні, але корисні продукти (приміром, у дитячому меню);
  • підсилити смак та запах продуктів, які вже присутні у страві;
  • відновити аромат компоненту, який втрачає свій запах під час термічного оброблення, розморожування;
  • аби стабілізувати смаки компонентів у стравах.

торт

Простота застосування

Харчові ароматизатори можуть використовуватися у промислових масштабах. Йдеться про покращення властивостей таких страв, як ковбаси й сосиски, напівфабрикати. У HoReCa-сегменті ароматизаторами користуються для створення фірмових соусів, смаколиків, свіжої випічки. Навіть господині, які займаються створенням десертів на замовлення, активно використовують різні види харчових ароматизаторів.

Перевага цих речовин – в економності. Дуже незначна кількість дозволяє зменшити витрати на приготування страв, але покращити їхні показники. Ароматизатори, в залежності від виду, можна вводити в нерозчиненому вигляді. Інші варіанти передбачають змішування концентратів із сіллю, цукром, водою, олією тощо. Процес ароматизації швидкий і простий, що також є перевагою таких компонентів. Великий вибір аромазиторів – це можливість підібрати максимально вдалі відтінки запахів, смаків до будь-яких страв.

Читайте також